HCJ 1890/03
«Муніципалітет Вифлеєма проти Міністерства оборони» (Bethlehem Municipality v. Ministry of Defense)
Рішення прийнято:
3 лютого 2005 року
Тип:
Оригінал
Теми:
СТИСЛИЙ ВИКЛАД
Факти: Місце, відоме як гробниця Рахілі, яке знаходиться на околицях Вифлеєму, вважається могилою біблійної матріарх Рахіль і є святим місцем для євреїв. Це — третє найсвятіше місце у єврейській традиції після Храмової гори та Печери патріархів.
Через постійні терористичні атаки палестинців на єврейські об’єкти з вересня 2000 року та подальше викриття терористичного осередку, що мав намір атакувати автобус з вірянами на шляху до гробниці, відповідач видав розпорядження про реквізицію земель з метою прокладання об’їзної дороги, яка дозволить віруючим євреям безпечно добиратися до гробниці Рахілі. До розпорядження двічі вносилися зміни, але позивачі все ще стверджували, що розпорядження порушувало їхню свободу пересування та права власності.
Постановлено: Відповідач зобов’язаний забезпечити здійснення права на свободу віросповідання шляхом захисту життя та безпеки вірян на шляху до гробниці Рахілі і назад. Обираючи заходи для реалізації цієї мети, відповідач повинний враховувати основні права позивачів, включаючи права власності та свободу пересування, і він повинний встановити належний баланс між суперечливими правами. У цьому випадку рішення, прийняте відповідачем, дійсно забезпечувало реалізацію свободи віросповідання вірян без порушення суті свободи пересування та прав власності позивачів. Тому втручання суду не було обґрунтованим.
СУДДІ
|
Доріт Бейніш (Beinisch, Dorit) |
Основний автор |
думка більшості |
|
Еліезер Рівлін (Rivlin, Eliezer) |
думка більшості |
|
|
Естер Хают (Hayut, Esther) |
думка більшості |