23 листопада. Порядок денний засідань КСУ (затверджений). Засідання Першого і Другого сенатів та колегій суддів: ухвалено 11 ухвал

Версія для друку

23 листопада, 2022

 

У середу, 23 листопада, Перший сенат на засіданні розглядав питання щодо визначення форми конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Рожина Юрія Миколайовича щодо відповідності Конституції України першого речення абзацу шостого частини п'ятнадцятої статті 86 Закону України „Про прокуратуру“ від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII. За його наслідками Перший сенат ухвалив Ухвалу про розгляд справи у формі письмового провадження.

Другий сенат на відкритій частині пленарних засідань у формі письмового провадження розглядав справи за конституційними скаргами Бурми Кирила Андрійовича щодо відповідності Конституції України приписів статті 51 Цивільного кодексу України, а також громадянки України Гальченко Ірини Василівни щодо відповідності Конституції України окремого положення частини третьої статті 142 Закону України „Про судоустрій і статус суддів“ від 2 червня 2016 року № 1402-VIII.

Дослідивши матеріали цих справ на відкритій частині пленарних засідань, Другий сенат перейшов до закритої частини для ухвалення рішення.

Другий сенат на закритій частині пленарного засідання продовжив розгляд справи за конституційною скаргою Василенка Сергія Миколайовича щодо відповідності Конституції України пункту 6 розділу ІІ "Прикінцеві і перехідні положення" Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури“ від 19 вересня 2019 року № 113-IX. Її розгляд Другий сенат продовжить на одному з наступних пленарних засідань.

Другий сенат на засіданні ухвалив ухвали про відмову у відкритті конституційних проваджень у справах за конституційними скаргами:

Польового Юрія Володимировича щодо відповідності Конституції України положень частини третьої статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", статей 11, 21 Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб“;

Калити Вікторії Алімівни щодо відповідності Конституції України положень абзаців дев'ятого, десятого підпункту 41 пункту 21 розділу І, пункту 6, абзацу шостого пункту 19 розділу ІІ „Прикінцеві і перехідні положення“ Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури“ від 19 вересня 2019 року № 113-ІХ.

Цього ж дня колегії суддів Першого та Другого сенатів на засіданні розглядали питання щодо відкриття конституційних проваджень у справах за конституційними скаргами, конституційним поданням та конституційним зверненням.

Так, Перша колегія суддів Першого сенату у справі за конституційною скаргою Захаріїва Богдана Дмитровича щодо відповідності Конституції України частини п’ятої статті 680 Цивільного кодексу України продовжить розгляд цього питання на одному з наступних засідань.

Друга колегія суддів Першого сенату ухвалила Ухвалу (остаточну) про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Публічного акціонерного товариства „Українська інноваційна компанія“ щодо відповідності Конституції України положень частини четвертої статті 75, частини першої статті 300 Господарського процесуального кодексу України, першого речення абзацу першого, другого речення абзацу другого частини третьої, частин четвертої, п'ятої статті 34, другого речення частини першої статті 36, частин четвертої, п'ятої статті 44, пунктів 1, 2 частини першої статті 48 Закону України „Про систему гарантування вкладів фізичних осіб“.

Третя колегія суддів Першого сенату ухвалила Ухвалу (неостаточну) про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням Верховного Суду щодо відповідності Конституції України пункту 11 частини першої статті 34, пункту 101 розділу ХІІІ „Прикінцеві та перехідні положення“ Закону України „Про виконавче провадження“, пунктів 51, 52 розділу ІІІ „Перехідні та прикінцеві  положення“ Закону України „Про особливості утворення акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування“. Питання щодо відкриття конституційного провадження у цій справі буде розглядати Велика палата Суду.

Перша колегія суддів Другого сенату ухвалила Ухвалу (остаточну) про відмову у відкритті конституційного провадження у справі  за конституційною скаргою Тимошенка Олександра Михайловича щодо відповідності Конституції України частини четвертої статті 135 Закону України „Про судоустрій і статус суддів“ від 2 червня 2016 року  № 1402-VIII, а також Ухвалу про відкриття конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Стариченка Миколи Петровича щодо відповідності Конституції України окремого положення абзацу третього пункту 3 розділу ІІ „Прикінцеві і перехідні положення“ Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури“ від 19 вересня 2019 року № 113–ІХ.

Третя колегія суддів Другого сенату ухвалила Ухвалу (остаточну) про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Ліукконена Віталія Рейновича щодо відповідності Конституції України частини п'ятої статті 1176 Цивільного кодексу України.

Третя колегія суддів Другого сенату на одному з наступних засідань продовжить розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Малинникова Олега Федоровича щодо відповідності Конституції України частин першої, другої, п'ятої статті 83, абзацу першого частини другої, частини десятої статті 85, абзацу першого частини першої, частини третьої статті 88 Закону України „Про судоустрій і статус суддів“ від 2 червня 2016 року № 1402–VIII, частини другої статті 57, пункту 12 розділу ІІІ „Прикінцеві та перехідні положення“ Закону України „Про Вищу раду правосуддя“ від 21 грудня 2016 року № 1798–VIII.

У справі за конституційною скаргою Плескач Ганни Григорівни щодо відповідності Конституції України частини першої статті 459 Кримінального процесуального кодексу України Третя колегія суддів Другого сенату ухвалила Ухвалу про відкриття конституційного провадження, а у справі за конституційною скаргою Гіглави Ірини Володимирівни щодо відповідності Конституції України приписів підпунктів „а“, „в“ пункту 2 частини п’ятої статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України – про відмову у відкритті конституційного провадження (остаточна).

У справі за конституційним зверненням Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до статей 85 та 106 Конституції України щодо порядку призначення на посади та звільнення з посад Директора Національного антикорупційного бюро України та Директора Державного бюро розслідувань (реєстр. № 5133) вимогам статей 157 і 158 Конституції України Третя колегія суддів Другого сенату ухвалила Ухвалу про відкриття конституційного провадження. Її розгляд відбудеться на засіданні Великої палати Суду.

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України