23 квітня, 2024
Працівники Секретаріату Конституційного Суду України та патронатних служб суддів Суду 23 квітня 2024 року взяли участь у семінарі щодо захисту особових даних у конституційній юрисдикції. Це другий такий захід, який проведено в рамках реалізації спільного проєкту РЄ та Конституційного Суду України „Підтримка розвитку конституційної юстиції в Україні“, впровадженого в межах третьої фази спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи „Партнерство заради добропорядного врядування“ (фаза III). Зазначений семінар є заключним у циклі тематичних семінарів та відбувся за участі представників Ради Європи, національних та міжнародних експертів у галузі конституційного права 19 квітня та 22 квітня цього року.
Керівник Секретаріату Суду Віктор Бесчастний подякував представникам Ради Європи, Європейського Союзу та усім міжнародним партнерам Суду за підтримку, що реалізується також і в проведенні спільних фахових зустрічей та заходів, під час яких працівники Секретаріату Суду та працівники патронатних служб суддів Суду обмінюються досвідом з міжнародними та національними експертами в галузі конституційного судочинства. За його словами, це сприяє підвищенню інтелектуального потенціалу Секретаріату Суду.
У межах заходу із тематичними доповідями виступили міжнародні експерти, вони представили практику своїх країн щодо захисту особових даних.
Зокрема, про досвід Ірландії в Європейському Союзі щодо захисту даних у конституційній юрисдикції розповів доктор філософії, науковий співробітник Трініті-холу Кембриджського університету, міжнародний консультант Ради Європи Девід Ердос.
Керівник юридичного департаменту Конституційного Суду Латвійської Республіки Крістапс Тамуш поінформував про захисту особових даних у практиці Конституційного Суду Латвійської Республіки.
Про захист особових даних у конституційній юрисдикції в Україні, включаючи ознайомлення з матеріалами справи, надання копій документів, обробку даних йшлося у виступі кандидата юридичних наук, адвоката, партнера у „Назар Кульчицький і Партнери“, національного консультанта Ради Європи Маркіяна Бема.
Під час обговорення зазначеної проблематики учасники заходу висловили переконання, що практичні рекомендації, що їх було надано шановними експертами будуть застосовані на практиці та сприятимуть поліпшенню роботи з особовими даними у конституційному провадженні.
Наостанок Віктор Бесчастний подякував експертам за ґрунтовні та інформативні доповіді, а також Раді Європи та Європейському Союзові, завдяки яким стало можливим проведення цього та інших заходів.
Модерувала захід менеджерка проєкту „Підтримка розвитку конституційної юстиції в Україні“, „Партнерство заради добропорядного врядування“, Фаза III Сюзанна Мнацаканян.
Інформує відділ комунікацій та правового моніторингу