Судді Конституційного Суду України спільно з міжнародними експертами взяли участь у фаховому круглому столі щодо захисту особових даних у європейській практиці

Версія для друку

 

22 квітня, 2024

У понеділок, 22 квітня ц.р., у рамках реалізації Радою Європи спільного проєкту з Конституційним Судом України „Підтримка розвитку конституційної юстиції в Україні“, що його впроваджують в межах третьої фази спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи „Партнерство заради добропорядного врядування“ (фаза III) за участі представників РЄ відбувся круглий стіл щодо захисту особових даних у практиці Європейського суду з прав людини та Суду справедливості Європейського Союзу, а також органів конституційної юрисдикції держав–членів Ради Європи.

Від української сторони участь у заході взяли виконувач обов’язків Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий, судді Суду Віктор Городовенко, Віктор Кичун, Василь Лемак, Олег Первомайський, Галина Юровська та представники Секретаріату Суду.

Виконувач обов’язків Голови Суду на початку заходу привітав його учасників та подякував міжнародним партнерам за послідовну підтримку Конституційного Суду України. Сергій Головатий зауважив, що проведення таких фахових заходів употужнюють спроможність органу конституційного контролю застосовувати найкращі європейські практики у своїй діяльності. Він зазначив, що Суд почав працювати над тематикою захисту особових даних ще 1997 року. Розв’язуючи зазначену проблему в конституційних провадженнях, Суд відтоді ухвалив 5 рішень із цих питань, – зауважив Сергій Головатий.

Також до учасників круглого столу звернувся Голова Офісу Ради Європи в Україні Мачей Янчак та керівниця підрозділу Управління програм співробітництва Департаменту з питань імплементації прав людини, стандартів правосуддя та правової співпраці Генерального директорату Ради Європи з прав людини та верховенства права Маріана Кіку.

Пан Мачей Янчак від імені Ради Європи і Офісу Ради Європи привітав учасників заходу, відзначивши важливість обраної тематики, яка є актуальною і корисною для українських партнерів. Він відзначив прагнення України, незважаючи на повномасштабну агресію рф проти України, досягти найвищих стандартів Ради Європи у сфері захисту людських прав, правовладдя та демократії.  У цьому контексті Голова Офісу Ради Європи в Україні зазначив на важливій ролі Конституційного Суду України.

Він повідомив, що Рада Європи співпрацює з Україною вже 20 років і 2022 року Рада Європи запропонувала Україні особливий пакет допомоги, зокрема виключила росію зі своєї організації та підготувала План дій Ради Європи для України на 2023–2026 роки „Стійкість, відновлення та відбудова“. Це найбільший план дій в історії організації, наголосив промовець, і наразі він містить близько 30 проєктів у різних сферах, для допомоги Україні на шляху до вступу до ЄС.

Завершуючи свій виступ пан Мачей Янчак зазначив, що Конституційний Суд України відіграє унікальну роль у формуванні питань захисту прав людини та їх обмежень. Тому зазначений захід є частиною концептуальної дискусії щодо узгодження балансу між захистом прав людини і безпеки держави.

Маріана Кіку також акцентувала увагу на тому, що попри непростий час Конституційний Суд України розглядає проблематику захисту особових даних як важливий аспект у контексті євроатлантичної інтеграції України.

Юрист Європейського суду з прав людини, заступник секретаря Адміністративного трибуналу Ради Європи Дмитро Третяков представив учасникам заходу презентацію з питань практики Європейського суду з прав людини та Суду справедливості Європейського Союзу щодо захисту особових даних (з точки зору конституційної юрисдикції, з акцентом на перевірці даних та юридичних стандартах і практиці єдиної бази даних).

На тему захисту особових даних у конституційній юрисдикції в Україні з огляду на найкращі практики країн-членів Ради Європи виступив доктор юридичних наук, завідувач кафедри інтелектуальної власності та інформаційного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, національний консультант Ради Європи Анатолій Кодинець.

Під час круглого столу судді Конституційного Суду України взяли активну участь у фаховому обговоренні зазначених питань. Вони подякували Раді Європи за можливість співпраці задля удосконалення конституційного судочинства в Україні.

Менеджерка проєкту "Підтримка розвитку конституційної юстиції в Україна", "Партнерство заради добропорядного врядування" Сюзанна Мнацаканян, Голова Офісу Ради Європи в Україні Мачей Янчак, в.о. Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий, суддя Конституційного Суду України Олег Первомайський

Представники Ради Європи, судді Конституційного Суду України, працівники Секретаріату Суду

Виконувач обов’язків Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий

Голова Офісу Ради Європи в Україні Мачей Янчак

Менеджерка проєкту "Підтримка розвитку конституційної юстиції в Україна", "Партнерство заради добропорядного врядування" Сюзанна Мнацаканян, керівниця підрозділу Управління програм співробітництва Департаменту з питань імплементації прав людини, стандартів правосуддя та правової співпраці Генерального директорату Ради Європи з прав людини та верховенства права Маріана Кіку,  юрист Європейського суду з прав людини, заступник секретаря Адміністративного трибуналу Ради Європи Дмитро Третяков

Представники Ради Європи, судді Конституційного Суду України, керівник та працівники Секретаріату Суду 

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України