Юридична газета: Упродовж квітня КСУ ухвалив 2 рішення та постановив понад 25 ухвал

Версія для друку

Юридична газета, 4 травня 2021 р.

Упродовж квітня КСУ ухвалив 2 рішення та постановив понад 25 ухвал

Протягом квітня у Конституційному Суді України проведено пленарні засідання та засідання Великої палати і Другого сенату, а також засідання колегій суддів сенатів КСУ. Загалом за цей період Суд ухвалив 2 рішення та постановив понад 25 ухвал.

Про це повідомляє пресслужба КСУ.

Так, Велика палата Конституційного Суду на закритих частинах 8 пленарних засідань продовжила розгляд 6 справ за 9 конституційними поданнями. На 5 засіданнях Великої палати постановлено 8 ухвал, зокрема, про форму розгляду справи та подовження строку постановлення колегіями суддів Суду ухвал про відкриття або про відмову у відкритті конституційного провадження у справі (за 6 конституційними скаргами та 1 конституційним зверненням), також відбувся розгляд питання щодо визначення форми конституційного провадження у справі за конституційним поданням, який буде продовжено.

У зазначеному періоді проведено 8 пленарних засідань Другого сенату Конституційного Суду. Зокрема, за наслідками розгляду справ за конституційними скаргами Сенат ухвалив 2 рішення. Крім того, на відкритих частинах у формі письмового провадження розглянуто 3 справи за конституційними скаргами. За результатами 4 засідань Другого сенату постановлено 3 ухвали.

Упродовж місяця проведено 9 засідань колегій суддів Першого та Другого сенатів КСУ, на яких постановлено 15 ухвал, з них: 13 ухвал про відмову у відкритті конституційних проваджень у справах за конституційними скаргами (одностайні), 2 ухвали про відкриття конституційного провадження у справі за конституційними скаргами.

До Конституційного Суду України у зазначений період надійшло 1 конституційне подання та 50 конституційних скарг. За результатами попередньої перевірки 1 конституційне подання та 22 конституційні скарги розподілено суддям-доповідачам. Суб'єктам права на конституційні скарги повернуто 28 скарг, які за формою не відповідали вимогам Закону України "Про Конституційний Суд України".

Крім того, Секретаріатом Суду протягом вказаного часу підготовлено 80 відповідей на запити на публічну інформацію і звернення громадян. yur-gazeta

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2023 Конституційний Суд України