Відбувся розгляд справи за конституційною скаргою Біляка М.Д.

Версія для друку

 

21 вересня, 2022

Перший сенат 21 вересня на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглядав справу за конституційною скаргою Біляка Миколи Дем’яновича щодо відповідності Конституції України окремих положень статті 2 Закону України „Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи“ від 8 липня 2011 року № 3668-VІ (далі – Закон № 3668), абзацу шостого частини п’ятнадцятої статті 86 Закону України „Про прокуратуру“ від 14 жовтня 2014 року № 1697-VІІ.

За словами судді-доповідача Віктора Колісника, в матеріалах справи наявні відповіді від наукових установ та органів державної влади з питань, порушених у конституційній скарзі, зокрема, висновки фахівців Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Донецького Національного університету імені Василя Стуса, Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Державного вищого навчального закладу „Ужгородський національний університет“, Національного університету „Одеська юридична академія“, Інституту держави і права імені В.М. Корецького, а також відповіді Верховної Ради України, Президента України та висновок Правового департаменту Секретаріату Конституційного Суду України.

На відкритій частині пленарного засідання Перший сенат дослідив матеріали справи та перейшов до закритої частини для ухвалення рішення.

На засіданні були присутні Уповноважений представник Верховної Ради України, керівник Відділу зв’язків з органами правосуддя Апарату Верховної Ради України Аркадій Лаптієв та представники засобів масової інформації.

Переглянути відкриту частину пленарного засідання можна на офіційному вебсайті Суду в рубриці „Архів відеотрансляцій засідань“.

          

 

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України