Під час засідань Другого сенату Суду та колегії суддів постановлено низку ухвал з окремих питань

Версія для друку

 

Під час засідань Другого сенату Суду та колегії суддів постановлено низку ухвал з окремих питань

У середу, 14 квітня, на пленарних засіданнях Другого сенату Конституційного Суду України розглядалися справи за конституційними скаргами Публічного акціонерного товариства акціонерний комерційний банк „ІНДУСТРІАЛБАНК“ щодо відповідності Конституції України положень частини третьої статті 13, частини третьої статті 16 Цивільного кодексу України та Бівалькевича Богдана В’ячеславовича щодо конституційності положення пункту 8 розділу ХІ „Прикінцеві та перехідні положення“ Закону України „Про Національну поліцію“. Розгляд цих справ буде продовжено на одному з наступних пленарних засідань сенату.

Також за результатами розгляду питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Кротюка Олександра Володимировича  щодо відповідності Конституції України положення пункту 4 частини першої статті 284 Кримінального процесуального кодексу України Другий сенат продовжить його розгляд на одному з наступних засідань.

Окрім цього, Другий сенат на засіданні постановив Ухвалу про розгляд справи за конституційною скаргою Абрамовича Олексія Володимировича щодо конституційності положення пункту 2 частини другої статті 40 Житлового кодексу Української РСР у формі письмового провадження.

Також постановлено Ухвалу про тимчасове залучення до складу неповноважної за складом Першої колегії суддів Другого сенату Суду судді Конституційного Суду України з іншої колегії цього ж сенату.

Цього ж дня відбулися засідання Першої колегії суддів Першого сенату Конституційного Суду України на яких розглянуто питання щодо відкриття конституційного провадження у справах.

Так, за результатами засідання постановлено три ухвали (остаточні) про відмову у відкритті конституційного провадження у справах за конституційними скаргами Бажанюка Василя Васильовича щодо відповідності Конституції України частини дев’ятої статті 2951 Кримінального процесуального кодексу України, Големб’євської Вероніки Валентинівни щодо конституційності окремого положення частини другої статті 424 Кримінального процесуального кодексу України та Ватутінського комунального виробничого підприємства «Водоканал» щодо відповідності Конституції України положень пункту 4 частини п’ятої статті 332, пункту 4 частини першої статті 333 Кодексу адміністративного судочинства України.

У справі за конституційною скаргою Костіни Миколи Васильовича щодо відповідності Конституції України окремого положення пункту 26 розділу VI „Прикінцеві та перехідні положення“ Бюджетного кодексу України колегією суддів відкрито конституційне провадження. Подальший її розгляд відбудеться на засіданні Першого сенату Суду.

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2021 Конституційний Суд України