Головін Анатолій Сергійович

Версія для друку

 

golovinГОЛОВІН Анатолій Сергійович
колишній суддя Конституційного Суду України

 

Народився 1 лютого 1952 року в м. Макіївка на Донеччині в робітничій родині.

Трудову діяльність розпочав у 1969 році електрослюсарем донецького заводу „Донбаскабель“. У 1970 − 1972 роках проходив строкову військову службу.

Після закінчення у 1976 році Свердловського юридичного інституту працював стажистом слідчого, слідчим, старшим слідчим прокуратури Кіровського району м. Донецька, старшим слідчим прокуратури м. Донецька.

Протягом 1979 − 2005 років − на службі в органах державної безпеки України: обіймав посади керівного складу слідчих та інших підрозділів, був заступником начальника Договірно-правового управління, першим заступником начальника, начальником слідчого управління Служби безпеки України.

У 2003-2004 роках − заступник Генерального прокурора України − начальник Головного управління військових прокуратур (із залишенням на військовій службі).

Почесний  працівник  органів  Прокуратури та  Служби безпеки України.

Генерал-лейтенант юстиції запасу.

У серпні 2006 року Верховною Радою України призначений суддею Конституційного Суду України. Присягу склав 4 серпня 2006 року.

З вересня 2008 року до липня 2010 року − заступник Голови Конституційного Суду України.

У 2010–2013 роках – Голова Конституційного Суду України.

Кандидат юридичних наук.

Автор книг „Захист прав і свобод людини і громадянина при здійсненні правосуддя в рішеннях Конституційного Суду України“, „Права людини: інтерпретаційна діяльність Конституційного Суду України“, монографії „Захист прав і свобод людини і громадянина єдиним органом конституційної юрисдикції в Україні“, понад 20 статей з питань захисту прав і свобод людини і громадянина, співавтор навчального посібника „Конституційне право України“.

Заслужений юрист України. За вагомий внесок у забезпечення захисту прав і свобод людини і громадянина, багаторічну сумлінну працю нагороджений почесними грамотами Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, а також багатьма відомчими нагородами і відзнаками судових та правоохоронних органів, державних установ і громадських організацій.

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 24 лютого 2014 року № 775−VII достроково припинено повноваження та звільнено з посади судді Конституційного Суду України у зв’язку з порушенням ним присяги судді.

Перелік наукових публікацій

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України