Дорадча група експертів розглянула заяву заступника члена ДГЕ про дострокове припинення повноважень та оголосила дати проведення співбесід із кандидатами

Версія для друку

8 лютого, 2024 

У четвер, 8 лютого 2024 року, Дорадча група експертів провела засідання, на якому розглянула два питання порядку денного – розглянула заяву заступника члена ДГЕ про дострокове припинення його повноважень та оголосила діапазон дат проведення співбесід із кандидатами на посаду судді Конституційного Суду України.

Секретар ДГЕ Ярослав Романюк повідомив, що на імʼя Голови ДГЕ надійшла заява заступника члена ДГЕ Ігоря Процюка про дострокове припинення його повноважень.

Ярослав Романюк також пояснив, що виходячи з аналогії закону, зокрема частини 15 статті 10-2 Закону України „Про Конституційний Суд України“, ДГЕ на своєму засіданні розглядає питання про дострокове припинення повноважень як члена, так і заступника члена Дорадчої групи експертів.

Таким чином, Дорадча група експертів розглянула та одностайно задовольнила заяву заступника члена ДГЕ Ігоря Процюка про дострокове припинення його повноважень.

Ігор Процюк подякував колегам за спільну роботу та побажав всій команді ДГЕ сил і наснаги.

У свою чергу, Голова ДГЕ Алеш Залар від імені всієї команди ДГЕ висловив подяку Ігорю Процюку за плідну роботу та побажав йому і всім харківʼянам сил, витримки та безпеки.

Ярослав Романюк також подякував Ігорю Валерійовичу Процюку за спільну плідну роботу та зазначив:

Повноваження заступника члена ДГЕ Ігоря Процюка припиняються достроково у день ухвалення відповідного рішення, тобто – сьогодні.

Разом з тим звертаю увагу, що Дорадча група експертів повинна поінформувати суб’єкта призначення цього заступника – в даному випадку Президента України, про дострокове припинення його повноважень не пізніше трьох днів із дня дострокового припинення його повноважень.

Другим питанням порядку денного було обговорення та оголошення діапазону дат проведення співбесід із кандидатами на посаду судді Конституційного Суду України.

У цьому контексті, Голова ДГЕ Алеш Залар нагадав, що триває процес розгляду та аналізу матеріалів щодо кандидатів на посаду судді КСУ:

Зараз Дорадча група здійснює оцінювання доброчесності і за результатами співбесід буде визначено список осіб, яких буде допущено до наступного етапу – перевірки професійності. Тож є обʼєктивна та логічна необхідність в оголошенні діапазону дат проведення співбесід для забезпечення максимальної прозорості конкурсу та поінформованості всіх зацікавлених сторін та громадськості, яка слідкує за конкурсом до Конституційного Суду України.

Голова ДГЕ оголосив, що проведення співбесід з кандидатами на посаду судді Конституційного Суду України відбудеться з 2 березня по 8 березня 2024 року включно.

ДГЕ заздалегідь повідомить всіх 37 кандидатів про точний час та місце співбесіди з конкретним  кандидатом, – повідомив Алеш Залар.

Разом з тим він підкреслив, усі співбесіди будуть транслюватися наживо і всі бажаючі зможуть спостерігати за ними онлайн на ресурсах ДГЕ та КСУ.

Також Голова ДГЕ вкотре закликав громадськість слідкувати за роботою Дорадчої групи експертів та, своєю увагою і участю, бути залученими до реалізації реформ в Україні.

Нагадаємо, що Законом України Про Конституційний Суд України передбачено, що ДГЕ повинна провести публічні співбесіди з кандидатами протягом чотирьох місяців із дати отримання від субʼєкта призначення всіх документів щодо кандидатів.

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України