11 січня 2024 року відбудеться засідання Дорадчої групи експертів

Версія для друку

 

У четвер, 11 січня 2024 року, о 18:30 відбудеться засідання Дорадчої групи експертів.

Запропонований порядок денний:

1. Ухвалення рішення про задоволення або відмову у задоволенні заяв про самовідвід членів Дорадчої групи експертів щодо оцінювання кандидатів на посаду судді Конституційного Суду України.

Засідання Дорадчої групи експертів транслюватиметься наживо на офіційному вебсайті та YouTube-каналі Конституційного Суду України за посиланням: https://www.youtube.com.

Трансляція також відбуватиметься на офіційній фейсбук-сторінці Дорадчої групи експертів https://www.facebook.com/AGE.CCU та на YouTube-каналі ДГЕ https://www.youtube.com/@AGE_CCU

Нагадаємо, що відповідно до Закону України Про Конституційний Суд України, якщо член Дорадчої групи має або мав особисті, ділові чи інші стосунки з кандидатом на посаду судді Конституційного Суду України, які можуть вплинути на його об’єктивність або неупередженість як члена Дорадчої групи, та/або за наявності іншого конфлікту інтересів чи обставин, які можуть вплинути на його об’єктивність або неупередженість як члена Дорадчої групи, він зобов’язаний заявити самовідвід протягом двох днів з дня, коли він дізнався чи повинен був дізнатися про такі обставини, але не пізніше початку проведення Дорадчою групою співбесід із всіма кандидатами на посаду судді Конституційного Суду України.

Самовідвід члена Дорадчої групи, а також заяви про відвід розглядаються Дорадчою групою відповідно до Положення.

Своїм рішенням Дорадча група може відмовити члену Дорадчої групи в задоволенні його заяви про самовідвід або відмовити у заяві про відвід, поданій кандидатом, чи задовольнити їх.

Член Дорадчої групи, який заявив самовідвід або якому заявлено відвід кандидатом на посаду судді Конституційного Суду, участі у голосуванні не бере.

Також відповідно до Положення про ДГЕ в разі задоволення заяви про відвід/самовідвід члена, він:

  • втрачає доступ до інформації про кандидата, який проходить оцінювання, і з яким у нього має місце конфлікт інтересів;
  • утримується від участі в збиранні інформації про такого кандидата;
  • не бере участь у підготовці матеріалів про такого кандидата;
  • не бере участь у голосуваннях та обговореннях щодо такого кандидата; 
  • не є присутнім на обговореннях щодо такого кандидата.

Рішення Дорадчої групи оформлюється протоколом та підлягає опублікуванню на офіційному вебсайті Конституційного Суду України протягом трьох днів з дня його ухвалення, якщо інші строки не встановлено цим Законом, із зазначенням результатів поіменного голосування.

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України