Зустріч Голови КСУ з Надзвичайним і Повноважним Послом Угорської Республіки в Україні Міхалем Баєром

Версія для друку

Зустріч Голови КСУ з Надзвичайним і Повноважним Послом Угорської Республіки в Україні Міхалем Баєром

 

 

7 листопада 2011 року в Конституційному Суді України відбулася зустріч Голови КСУ Анатолія Головіна з Надзвичайним та Повноважним Послом Угорської Республіки в Україні Міхалем Баєром.

Голова Суду ознайомив гостя з діяльністю Конституційного Суду України, його повноваженнями, мовою конституційного провадження, строками призначення суддів, розповів про квотний принцип формування його складу, зазначивши, що нещодавно Верховна Рада України призначила відомого юриста, колишнього Голову Вищого адміністративного суду України Олександра Пасенюка суддею Конституційного Суду України за квотою парламенту, і на сьогодні Суд працює у повному складі – 18 суддів. Також поінформував співрозмовника про стан справ у КСУ. Він навів значну кількість прийнятих до розгляду та розглянутих Судом документів та відмітив, що у 2011 році порівняно з іншими роками Суд почав більше розглядати саме конституційних звернень громадян, що є свідченням належної уваги Суду до цього питання та збалансованості в роботі різних гілок влади країни.

Анатолій Головін повідомив гостю, що цей рік для України є роком ювілеїв: виповнилося 15 років Конституції України, 20 років –  Незалежності української держави, 15 років – Конституційному Суду України. Та нещодавно з нагоди 15-ї річниці Суду у рамках головування України в Комітеті міністрів Ради Європи у вересні ц.р. в Києві проходила Міжнародна конференція „Захист прав людини органами конституційної юстиції: можливості і проблеми індивідуального доступу“ за участі майже 20 зарубіжних країн.

У свою чергу, Надзвичайний та Повноважний Посол Угорської Республіки в Україні М.Баєр відмітив, що протягом своєї професійної діяльності займався становленням відносин між різними країнами, має в цьому великий досвід та з цікавістю зустрічається з багатьма представниками різних установ і організацій, особливо з тими, хто несе відповідальність за громадян та благополуччя держави. Посол зазначив, що "наші країни – сусіди, партнери та друзі". І тому його почесною місією на Україні є зміцнення та розвиток двосторонніх українсько-угорських відносин. А також додав, цього року виповнюється 20 років встановлених дипломатичних відносин між Україною й Угорщиною та відкриття, одного з найперших, іноземного дипломатичного представництва в Україні – Посольства Угорської Республіки в Україні. І тому, на святкові заходи, які будуть проходити у грудні ц.р. в Україні, запросили Голову КС Угорської Республіки П.Пачалая та запрошують взяти участь і Голову КСУ Анатолія Головіна.

Голова КСУ погодився взяти участь у святкових заходах та підтримав пропозицію щодо укріплення добросусідських відносин між державами, обміну досвідом між конституційними судами у сфері конституційного права та практикою виконання рішень судів у державі.

В свою чергу, Посол Міхаль Баєр подякував за зустріч і змістовну розмову. Співрозмовники дійшли висновку на важливості поглиблення взаємин і подальшої співпраці між українсько-угорськими конституційними судами.

        

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України