Візит делегації Конституційного Суду Республіки Таджикистан

Версія для друку

 

Візит делегації Конституційного Суду Республіки Таджикистан

 

24–31 жовтня 2012 року в рамках співпраці з Конституційним Судом України в Києві з ознайомчим візитом перебувала делегація Апарату Конституційного Суду Республіки Таджикистан. Це перший офіційний захід, організований на реалізацію положень Меморандуму про співробітництво, який в присутності Президента України Віктора Януковича та Президента Республіки Таджикистан Емомалі Рахмона підписали в грудні 2011 року Голова Конституційного Суду України Анатолій Головін і Голова Конституційного Суду Республіки Таджикистан Макхам Махмудов.

Метою візиту делегації, очолюваної керівником Апарату Конституційного Суду Таджикистану Давроном Хошимовим,  було всебічне і максимально глибоке ознайомлення з досвідом організації роботи Конституційного Суду України. Гостей цікавило практично все  – від законодавчих засад конституційного судочинства до окремих технічних аспектів роботи Секретаріату КСУ. Програма візиту, відповідно до побажань таджицької сторони, передбачала крім офіційних зустрічей ще й низку науково-практичних та ознайомчих  семінарів з фахівцями Секретаріату.

Голова Конституційного Суду України Анатолій Головін у своєму щільному робочому графіку виділив час, щоб особисто поспілкуватися з гостями, ознайомити їх з історією та засадами діяльності КСУ. Він також провів зустріч з керівником таджицької делегації Давроном Хошимовим. Під час розмови очільник КСУ високо оцінив взаємовідносини між органами конституційної юрисдикції України і Таджикистану як такі, що динамічно розвиваються і, враховуючи підписаний сторонами меморандум, мають суттєвий потенціал для подальшого прогресу. Анатолій Головін висловив готовність і надалі докладати зусиль для розвитку всебічної взаємодії між конституційними судами двох країн. Він побажав таджицьким партнерам ефективно опрацювати отриману інформацію про досвід Конституційного Суду України і успішно застосовувати його на практиці.

Плідну зустріч з делегацією, до складу якої входили також помічники суддів Конституційного Суду Таджикистану, провели керівник Секретаріату Конституційного Суду України Володимир Дубровський, його заступник – керівник Управління правової експертизи Євген Бурлай та заступник керівника цього управління Лариса Бірюк. Досвідчені українські юристи детально обговорили з таджицькими колегами низку питань, що становлять взаємний інтерес і стосуються організації, повноважень та порядку діяльності конституційних судів двох країн.

Крім того, Володимир Дубровський ознайомив учасників зустрічі з приміщенням КСУ та роботою майже всіх відділів Суду. Вони відвідали залу засідань, прес-центр, сектор комп’ютерної стенографії, комп’ютерно-видавничий центр, оглянули музейну експозицію тощо. За словами гостей, отримана інформація про досвід діяльності підрозділів Секретаріату Конституційного Суду України для них дуже важлива, адже в Таджикистані наразі працюють над удосконаленням Закону «Про Конституційний Суд Республіки Таджикистан» і регламенту суду, тому напрацювання українських партнерів будуть  корисними в цій справі.

У ході науково-практичних семінарів відповідальні працівники Управління правової експертизи розповіли про структуру Секретаріату, його функції в процесі розгляду конституційних подань і звернень, технологію підготовки актів Конституційного Суду України тощо. Про різноманітні питання внутрішньої діяльності КСУ йшлося і на семінарах за участі наукових консультантів, помічників суддів, керівників структурних підрозділів Секретаріату, які відповідають за організацію засідань Суду, документальне забезпечення, облік та систематизацію законодавства, інформування громадськості та інші важливі напрямки роботи.    У свою чергу Даврон Хошимов відзначив високий рівень дружніх відносин між конституційними судами України і Таджикистану. Він подякував Голові Конституційного Суду України, керівникові Секретаріату КСУ за організацію теплого, гостинного прийому і від імені свого керівництва запросив українську сторону продовжити плідні взаємини візитом до Конституційного Суду Республіки Таджикистан.

 

Переглянути фотоматеріали

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2023 Конституційний Суд України