Відбулася зустріч суддів Конституційного Суду України із представниками Офісу Ради Європи в Україні

Версія для друку

4 квітня, 2023 року

У вівторок, 4 квітня, відбулася зустріч виконувача обов’язків Голови Конституційного Суду України Сергія Головатого, суддів Суду Віктора Городовенка, Олега Первомайського, Галини Юровської та керівника Секретаріату Суду Віктора Бесчастного з в. о. Голови Офісу Ради Європи в Україні Оленою Литвиненко, керівницею Проєкту Ради Європи „Судові та позасудові засоби захисту прав осіб, постраждалих від війни в Україні“ Ганною Христовою та співробітницею зазначеного Проєкту Анастасією Єліною.

Зустріч була організована в контексті підготовки до втілення нових Проєктів Ради Європи „Підтримка розвитку конституційного правосуддя“ та „Судові та позасудові засоби захисту прав осіб, постраждалих від війни в Україні“, які здійснюватимуться в межах Плану дій Ради Європи для України „Стійкість, відновлення та відбудова“ на 2023–2026 роки.

Під час реалізації зазначених Проєктів заплановано провести низку практичних заходів, спрямованих на покращення інституційної спроможності Конституційного Суду України та для розвитку конституційного правосуддя в Україні загалом.

Виконувач обов’язків Голови КСУ Сергій Головатий на початку зустрічі подякував європейським партнерам за дієву підтримку Української держави та   Конституційного Суду, зокрема під час збройної агресії рф проти України. Він зауважив, що співпраця та обмін досвідом є обопільно корисними в контексті отримання Україною статусу кандидата в членство Європейського Союзу, зокрема він наголосив на практичних аспектах двосторонньої співпраці.

Судді Суду також висловили вдячність міжнародним партнерам за підтримання постійного діалогу для обміну думками і засвідчили про подальші наміри підвищувати рівень професійної співпраці.

Представники Офісу Ради Європи в Україні запевнили в готовності продовжувати тривалі зв’язки між Офісом Ради Європи в Україні та Конституційним  Судом України. Співрозмовники позитивно охарактеризували існуючу співпрацю як успішну, продуктивну та професійну тому, на їх переконання, є потреба в поглибленні та удосконаленні такого співробітництва.

Сторони подякували одна одній за конструктивне спілкування та підкреслили важливість найближчим часом затвердити план дій для виконання Проєктів Ради Європи.

Судді Конституційного Суду України Віктор Городовенко, Олег Первомайський,
в.о. Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий,
суддя Конституційного Суду України Галина Юровська, керівник Секретаріату Суду Віктор Бесчастний

 

В.о. Голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко (в центрі),
керівниця Проєкту Ради Європи „Судові та позасудові засоби захисту прав осіб, постраждалих від війни в Україні“ Ганна Христова,
співробітниця цього Проєкту Анастасія Єліна

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України