Відбулася двостороння зустріч суддів конституційних судів України та Латвійської Республіки

Версія для друку

 

16 вересня, 2022

У п’ятницю, 16 вересня, у межах робочого візиту делегації Конституційного Суду України до Латвійської Республіки відбулася двостороння зустріч представників Конституційного Суду України та Конституційного Суду Латвійської Республіки.

Від української сторони взяли участь в. о. Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий, судді Суду Оксана Грищук і Галина Юровська. З латвійської – Голова Суду Алдіс Лавіньш, заступниця Голови Ірена Кучина, судді Гунарс Кусіньш, Яніс Нейманіс, Артурс Куч, Аніта Родіна та Яутріте Брієде.

На початку зустрічі латвійські колеги висловили свою підтримку та запевнили в готовності продовжувати тривалі зв’язки між Конституційним Судом Латвійської Республіки та Конституційним Судом України. Сторони позитивно охарактеризували існуючу багаторічну співпрацю як успішну, продуктивну та професійну, тому, на їх переконання, є потреба в поглибленні та удосконаленні двостороннього співробітництва.

Учасники зустрічі обговорили низку важливих та актуальних питань, що стосуються виконання рішень конституційних судів України та Латвійської Республіки. Співрозмовники обмінялися думками та практичним досвідом стосовно вирішення проблемних питань щодо забезпечення моніторингу реалізації рішень органів конституційного контролю. Під час ділової бесіди  сторони також приділили увагу поточній практиці, зокрема поділилися інформацією про деякі рішення, які були ухвалені в минулому та поточному роках. Як було зазначено,  незважаючи на військову агресію російської федерації проти України, Конституційний Суд України продовжує здійснення своїх конституційних повноважень задля утвердження верховенства Основного Закону України на всій території нашої держави та захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина.

На завершення зустрічі судді Конституційного Суду України подякували за гостинність та висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю й успішну реалізацію всіх спільних намірів.

Учасники двосторонньої зустрічі конституційних судів України та Латвії

     

В.о. Голови КСУ Сергій Головатий залишив запис у Книзі почесних гостей
Конституційного Суду Латвійської Республіки

  

Запис у Книзі почесних гостей Конституційного Суду Латвійської Республіки
в.о. Голови КСУ Сергія Головатого 

 

Суддя КСУ Оксана Грищук, в.о. Голови КСУ Сергій Головатий,
суддя КСУ Галина Юровська в Конституційному Суді Латвійської Республіки

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2023 Конституційний Суд України