Участь у відкритті судового року в Страсбурзі

Версія для друку

Участь у відкритті судового року в Страсбурзі

 

З 26 по 29 січня Голова Конституційного Суду України Анатолій Головін на запрошення Голови Європейського суду з прав людини Ніколаса Братца перебував з офіційним візитом у місті Страсбург та взяв участь у заходах з нагоди відкриття нового судового року Європейського суду з прав людини.

27 січня у рамках візиту відбулася офіційна зустріч з Головою Європейського суду з прав людини Ніколасом Братца, під час якої обговорювалися питання співпраці Конституційного Суду України з Європейським судом з прав людини стосовно захисту прав і свобод людини і громадянина, а також питання вдосконалення судочинства.

Анатолій Головін наголосив на особливо важливому значенні практики Європейського суду з прав людини для формування Конституційним Судом України позицій у „правозахисних“ рішеннях. Широкого застосування в Україні набув Закон України „Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини“.

Голова Суду, зазначив, що за останні роки в чотири рази збільшилась кількість рішень Конституційного Суду України, прийнятих за зверненнями громадян. Визначальними у діяльності Суду є рішення, які реально захищають основоположні права і свободи людини і громадянина.

У свою чергу Н.Братца висловив глибоке задоволення зустріччю, наголосив, що Європейський суд з прав людини постійно звертає увагу на рішення Конституційного Суду України, в яких застосовується практика ЄСПЛ, зазначив, що він схвально сприйняв останні рішення Суду з питань тлумачення законів України, в яких відзначив послідовне посилення позиції щодо захисту прав і свобод людини та громадянина.

В цій зустрічі також взяли участь представники державних органів влади та судових установ України – Голова комітету Верховної Ради України з питань правосуддя Сергій Ківалов, Голова Вищого спеціалізованого суду України з цивільних і кримінальних справ Леонід Фесенко, заступник Голови Верховного Суду України Анатолій Редька, Голова Вищої ради юстиції України Володимир Колесниченко, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігор Самсін, Урядовий Уповноважений України при ЄСПЛ Валерія Лутківська.

Цього дня також відбулася зустріч з Генеральним директором Генерального директорату з прав людини та правових питань Ради Європи Філіпом Буайя.

Як уже повідомлялось, А. Головін також взяв участь у семінарі „Як гарантувати більше залучення національних судів до конвенційної системи?“.

 

 

Переглянути фотоматеріали

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України