Участь судді Конституційного Суду України Олександра Тупицького в Міжнародному стамбульському правничому конгресі

Версія для друку

          СЕКТОР ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОЇ РОБОТИ

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-10-25

факс 287-36-16

 

 

Участь судді Конституційного Суду України Олександра Тупицького  в Міжнародному стамбульському правничому конгресі

 

Суддя Конституційного Суду України Олександр Тупицький взяв участь у Міжнародному правничому конгресі, що проходив 17-19 жовтня в місті Стамбул (Турецька Республіка).

У заході брали участь представники міністерств, правоохоронних та правозахисних організацій, голови і судді органів конституційної юрисдикції та вищих судів, представники наукових установ та навчальних закладів зарубіжних країн. Загалом у роботі правничого конгресу взяли участь представники 45 країн світу.

На відкритті форуму з вітальним словом до учасників звернулися – Президент Турецької Республіки Реджеп Тайіп Ердоган, Міністр юстиції Турецької Республіки, Голова Вищої Ради суддів та прокурорів.

Під час роботи конгресу були розглянуті питання, які стосувалися альтернативних методів вирішення правових спорів; заходів, які б вплинули на прискорення судового процесу; підвищення ефективності міжнародного співробітництва в правоохоронній сфері тощо.

Крім того, у ході зустрічі було заслухано та обговорено низку доповідей, присвячених питанням захисту прав людини, праву індивідуального доступу до органів конституційної юрисдикції, процесу розгляду судових справ, навчанню суддівського корпусу та інші.

Суддя Конституційного Суду України Олександр Тупицький представив доповідь на тему „Повноваження Конституційного Суду України і ефективність національних засобів індивідуального доступу до конституційного правосуддя“.

У доповіді були окреслені повноваження КСУ як єдиного органу конституційної юрисдикції та зазначено, що у нашій державі відбулося конституційно-правове реформування судової системи, в результаті якого, серед іншого, в Україні було запроваджено інститут нормативної конституційної скарги. Крім цього, суддя розповів присутнім про переваги та недоліки конституційного звернення, інститут якого існував у конституційному праві України до згаданої реформи. Також у доповіді було звернуто увагу на деякі практичні та правові проблеми, які можуть виникнути у процесі реалізації повноважень Конституційного Суду України щодо розгляду конституційної скарги.

Повний текст доповіді буде опубліковано в «Віснику Конституційного Суду України».

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2025 Конституційний Суд України