У справі щодо конституційності передачі гуртожитків у власність територіальних громад Суд перейшов до закритої частини пленарного засідання для ухвалення рішення

Версія для друку

У справі щодо конституційності передачі гуртожитків у власність територіальних громад Суд перейшов до закритої частини пленарного засідання для ухвалення рішення

21.04.2021    

Другий сенат Конституційного Суду України 21 квітня 2021 року на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглядав справу за конституційною скаргою Приватного акціонерного товариства «Чернігівоблбуд» щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення підпункту «б» пункту 1 частини третьої статті 14 Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» від 4 вересня 2008 року № 500–VI (далі – Закон).

На пленарному засіданні суддя-доповідач у справі Володимир Мойсик повідомив, що приватне акціонерне товариство «Чернігівоблбуд» (далі – Товариство) звернулося до Конституційного Суду України з клопотанням перевірити на конституційність оскаржуване положення Закону, яким передбачено, що включені до статутних капіталів товариств гуртожитки передаються у власність територіальних громад без згоди власника гуртожитку за рішенням суду.

На думку автора клопотання, оспорюване положення Закону не відповідає частинам першій – п’ятій статті 41 Конституції України, оскільки уможливлює примусове відчуження об’єктів права приватної власності, а саме передачу у комунальну власність гуртожитків, включених до статутних капіталів товариств, за рішенням суду без згоди їх власника.

Заявник також вказує, що застосування судами положення Закону, на підставі якого було здійснено примусову передачу на безкомпенсаційній основі у власність територіальної громади гуртожитку, включеного до статутного капіталу Товариства, призвело до порушення його права на попереднє і повне відшкодування вартості майна.

Володимир Мойсик також зазначив, що з метою забезпечення повного і об’єктивного розгляду справи Судом направлено запити до органів державної влади, закладів вищої освіти і наукових установ та поінформував про зміст отриманих відповідей.

Крім того, в аспекті порушеного Товариством у скарзі питання суддя-доповідач звернув увагу на зміну підходів законодавця до регулювання способів передачі у власність територіальних громад гуртожитків, включених до статутних капіталів товариств.

Дослідивши матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання, Суд перейшов до закритої частини для ухвалення рішення.

На пленарному засіданні був присутній Представник Президента України у Конституційному Суді України Федір Веніславський.

Відкриту частину пленарного засідання можна переглянути за посиланням: ccu.gov.ua/video.

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України