У Конституційному Суді України відбудеться розгляд справ за конституційними скаргами Поліщука С.О. та Абрамовича О.В.

Версія для друку

АНОНС. У Конституційному Суді України відбудеться розгляд справ за конституційними скаргами
Поліщука С.О. та Абрамовича О.В.

27.04.2021

 

Другий сенат Конституційного Суду України 28 квітня 0 10.00 на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розгляне справу за конституційною скаргою Поліщука Сергія Олексійовича, який звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням перевірити на конституційність положення пункту 4 статті 16-3 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20 грудня 1991 року № 2011–XII (далі – Закон).

Інформуємо.

Суб’єкт права на конституційну скаргу оспорює положення Закону про те, що військовослужбовці, яким змінено групу інвалідності протягом двох років після первинного її встановлення,  мають право на отримання допомоги у більшому pозмірі, ніж ті особи, яким змінено групу інвалідності понад дворічний термін і які позбавлені такого права. На його думку, такий підхід законодавця не відповідає Конституції України.

***

У цей же день Другий сенат Конституційного Суду України 0 10.15 на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розгляне справу за конституційною скаргою Абрамовича Олексія Володимировича щодо конституційності положення пункту 2 частини другої статті 40 Житлового кодексу Української РСР (далі ­– Кодекс).

Інформуємо.

Оскаржуваним положенням Кодексу передбачено, що громадяни знімаються з обліку потребуючих поліпшення житлових умов у випадку «виїзду на постійне місце проживання до іншого населеного пункту».

На думку заявника, внаслідок застосування оспорюваного положення Кодексу він був дискримінований за ознакою місця проживання, в результаті чого було порушено його конституційне право на житло, гарантоване частиною другою статті 47 Конституції України.

 

Відеотрансляція пленарних засідань здійснюватиметься на офіційному вебсайті КСУ за посиланням: https://ccu.gov.ua/stream/zal-zasidan-drugogo-senatu.

 

У зв’язку з карантинними заходами кількість місць обмежена.

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2021 Конституційний Суд України