Суддя КСУ Олег Первомайський взяв участь у засіданні Наглядової Ради Проєкту Офісу Ради Європи в Україні

Версія для друку

13 квітня, 2023 

У четвер, 13 квітня, суддя Конституційного Суду України Олег Первомайський та керівник Секретаріату Суду Віктор Бесчастний взяли участь у засіданні Наглядової Ради Проєкту Ради Європи „Судові та позасудові засоби захисту прав осіб, постраждалих від війни в Україні“, який реалізовується в межах Плану дій Ради Європи для України „Стійкість, відновлення та відбудова“ на 2023-2026 роки.

Зазначений Проєкт стартував у квітні цього року і триватиме до грудня 2024 року. Проєкт має на меті покращити доступ осіб, постраждалих від війни, до правосуддя у межах конституційної, адміністративної та цивільної юрисдикцій. Під час реалізації Проєкту заплановано  удосконалити національну законодавчу базу та збір даних щодо ефективних засобів юридичного захисту для таких осіб, відповідно до стандартів Ради Європи з прав людини та принципів правовладдя. Заплановано посилити позасудовий захист постраждалих від війни та внутрішньо переміщених осіб шляхом зміцнення системи надання безоплатної правової допомоги, а також належного інформування постраждалих осіб про їх правові можливості.

Учасники сьогоднішнього засідання ознайомилися з Робочим планом діяльності на 2023-2024 роки зазначеного Проєкту Офісу Ради Європи в Україні.

Одним з основних національних партнерів зазначеного Проєкту став Конституційний Суд України. Суддя КСУ Олег Первомайський, виступаючи перед присутніми, подякував європейським партнерам за дієву підтримку Української держави, зокрема під час збройної агресії рф проти України. Він наголосив, що Офіс Ради Європи в Україні активно допомагає розвивати правові інститути в нашій державі, а нині ще й сприяє у відновленні та відбудові України.

За його словами, успішна імплементація зазначеного Проєкту покращить правове становище мільйонів наших громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України та потребують допомоги та підтримки. На його переконання, кілька років плідної двосторонньої співпраці будуть дуже корисними для всіх сторін.

Олег Первомайський запевнив у готовності продовжувати існуючу співпрацю між Офісом Ради Європи в Україні та Конституційним Судом України і сприяти у межах повноважень у реалізації  зазначеного Проєкту.

Учасники засідання

Суддя Конституційного Суду України
Олег Первомайський (праворуч)

Під час засідання

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2023 Конституційний Суд України