Судді Конституційного Суду України взяли участь у ІХ щорічному Національному судовому форумі

Версія для друку

28 квітня, 2023 року

Судді Конституційного Суду України Віктор Городовенко, Василь Лемак, Оксана Грищук, Олександр Петришин та Петро Філюк 26 квітня 2023 року взяли участь у ІХ щорічному Національному судовому форумі, присвяченому питанням з розгляду спорів, пов’язаних із захистом прав фізичних осіб в умовах воєнного стану в Україні.

Організаторами заходу виступили Асоціація розвитку суддівського самоврядування України спільно з Представництвом Норвезької ради у справах біженців (NRC) в Україні.

Мета Форуму – обговорити з представниками судових інституцій низку актуальних питань, пов’язаних із захистом прав осіб, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України та ознайомитися з досвідом інших країн у контексті захисту основних прав внутрішньо переміщених осіб. Учасники Форуму також приділили увагу обговоренню питання функціонування судової системи в Україні в умовах воєнного стану.

З вітальним словом до учасників Форуму звернувся суддя КСУ Віктор Городовенко. Присутні на заході судді КСУ розповіли про юридичні позиції Конституційного Суду України в умовах воєнного стану та загрози національній безпеці. У своїх доповідях судді розкрили, зокрема, питання свободи вираження поглядів суддями в умовах воєнного стану, проаналізували розвиток юридичних позицій Конституційного Суду України в умовах воєнного стану щодо людської гідності, як джерела соціальних прав, обговорили питання конституційного контролю в умовах воєнного стану та низку інших питань, що є на часі.

Судді КСУ Петро Філюк,  Василь Лемак, Оксана Грищук,
Олександр Петришин, Віктор Городовенко під час форуму 
(зліва направо)

Учасники National Judge’s Forum

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України