Судді Конституційного Суду України презентували лекцію про використання асистивних технологій у судочинстві

Версія для друку

 

13 лютого 2024 року

 

Сьогодні, 13 лютого, судді Конституційного Суду України Оксана Грищук, Галина Юровська і Віктор Городовенко, який є представником України в Консультативній раді європейських суддів (КРЄС), презентували лекцію для суддів регіональних місцевих загальних судів та їхніх помічників, які проходять навчання в Національній школі суддів України.

Основну увагу було зосереджено на ключових аспектах Висновку № 26 „Рухаючись вперед: використання асистивних технологій у судочинстві“, що був ухвалений 1 грудня 2023 року Консультативною радою європейських суддів.

Під час своїх виступів судді Конституційного Суду України звернули увагу слухачів на особливості застосування асистивних технологій в українському судочинстві в контексті цього Висновку.

Вони розповіли, зокрема, про застосування електронних інструментів обробки даних в адмініструванні та управлінні справами; переваги електронного подання документів та судового провадження; про використання системи відстеження та управління справами, що сприяє ефективному плануванню розкладу слухань, забезпечує більш швидкий доступ до інформації щодо статусу та стану розгляду окремих проваджень. Окремо судді КСУ звернули увагу на переваги та ризики проведення гібридних або дистанційних судових слухань.

Судді також наголосили на основних аспектах Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Зокрема, поінформували про застосування таких підсистем, як „Електронний кабінет“, „Електронний суд“ та відеоконференцзв’язок.

На завершення судді Конституційного Суду України висловили сподівання, що для учасників заходу надана інформація буде корисною під час здійснення ними правосуддя.

Судді Конституційного Суду України Оксана Грищук, Галина Юровська та Віктор Городовенко

 

Інформує відділ комунікацій та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України