Суд перейшов до закритої частини пленарного засідання у справі щодо конституційності трудових умов для педагогічних працівників, яким виплачується пенсія за віком

Версія для друку

 

Сьогодні, 20 січня, Велика палата Конституційного Суду України на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглядала справу за конституційним поданням 56 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України окремих положень Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 16 січня 2020 року № 463–IX (далі – Закон).

Під час пленарного засідання Суд заслухав інформацію судді-доповідача у справі Віктора Колісника щодо змісту конституційного подання та підстав для відкриття конституційного провадження у справі.

Як зазначив суддя-доповідач, у конституційному поданні автори клопотання стверджують, що положення абзацу третього частини другої статті 22 Закону, згідно з якими педагогічні працівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, працюють на основі трудових договорів, що укладаються строком від одного до трьох років, «нівелюють гарантовані права громадян на працю, запроваджують дискримінаційні трудові умови для осіб, які досягли пенсійного віку», а отже суперечать приписам статей 24 та 43 Конституції України. На їх думку, оспорювані положення порушують принцип правової визначеності.

Було також поінформовано, що з метою забезпечення повного і об’єктивного розгляду справи та ухвалення Судом обґрунтованого рішення направлено 18 листів-запитів до закладів вищої освіти, наукових та державних установ із проханням висловити позиції щодо питань, порушених у конституційному поданні.

Суд, дослідивши матеріали справи на відкритій частині, перейшов до закритої частини пленарного засідання для ухвалення рішення.

Головував на пленарному засіданні старший за віком суддя Віктор Кривенко.

На пленарному засіданні Великої палати були присутні представник суб’єкта права на конституційне подання, народний депутат України Василь Німченко, а також представник Президента України у Конституційному Суді України Федір Веніславський.

Переглянути відкриту частину пленарного засідання можна на офіційному вебсайті Конституційного Суду України у рубриці Архів відеотрансляцій засідань.

      

20.01.2022

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України