Сергій Головатий презентував видання „Конституція України в практиці Конституційного Суду України: офіційне тлумачення та юридичні позиції“

Версія для друку

27 травня 2024 року

Виконувач обов’язків Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий 24 травня 2024 року для суддів Суду та працівників Секретаріату Суду презентував видання „Конституція України в практиці Конституційного Суду України: офіційне тлумачення та юридичні позиції“, яке є конституційною спадщиною Конституційного Суду України та містить офіційний текст Конституції України із витягами з рішень Конституційного Суду України з 1997 року до 2023 року щодо офіційного тлумачення її статей.

У своєму виступі Сергій Головатий наголосив на важливості розуміння національної конституційної доктрини, бо якщо не знати або не розуміти її, то годі й говорити про можливість практичного застосовування засадничих принципів національного права. Він окреслив доктрини поділу влади (division of power), засадничих прав (fundamental rights), судового перегляду (judicial review), домірности (proportionality), установчих актів (constitutional acts) та інші.

Сергій Головатий зазначив, що «важливо продовжувати роботу, яка і є призначенням органу конституційної юрисдикції – здійснювати діяльність Суду на основі принципу еволюційного розвитку офіційної конституційної доктрини».

Наостанок Сергій Головатий подякував суддям та працівникам Суду за спільну роботу та побажав успіхів.

 

Відеозапис презентації видання за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=RbNUIyY8rZE

Вступна стаття Сергія Головатого на тему: «Еволюція української офіційної доктрини конституційного права», яку він підготував до цього видання.

Із виданням, яке розраховано на широке коло користувачів – посадових осіб органів публічної влади, правників, студентів юридичних вишів та всіх, хто цікавиться питаннями конституціоналізму, захисту конституційних прав і свобод людини – можна ознайомитися тут: ccu.gov.ua

В.о. Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий під час презентації

В.о. Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий

Суддя Конституційного Суду України Олег Первомайський (у центрі) та працівники Секретаріату Суду

Суддя Конституційного Суду України Василь Лемак

Судді Конституційного Суду України, працівники патронатних служб суддів та Секретаріату Суду

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України