Підсумки роботи за травень: проведено 18 засідань Конституційного Суду України, ухвалено 30 актів Суду

Версія для друку

 

Підсумки роботи за травень: проведено 18 засідань Конституційного Суду України, ухвалено 30 актів Суду

01.06.2021

У травні 2021 року в Конституційному Суді України відбулися 8 пленарних засідань та 5 засідань Великої палати, 2 засідання Конституційного Суду України, пов’язаних з організаційною діяльністю Суду, а також 3 пленарні засідання Другого сенату.

Так, на 4 відкритих частинах пленарних засідань Великої палати Суду, що проходили у формі письмового та усного провадження розглядалися 4 справи за 2 конституційними поданнями та 4 конституційними скаргами. За наслідками їх розгляду постановлено 7 ухвал. Суд дослідив матеріали трьох справ на відкритих частинах пленарних засідань та перейшов до закритих частин для ухвалення рішень. Одна справа за конституційними скаргами розглядатиметься на відкритій частині пленарного засідання у формі усного провадження.

Також Велика палата на 4 закритих частинах пленарних засідань продовжила розгляд 4 справ за 7 конституційними поданнями. За результатами розгляду однієї із справ постановлено ухвалу про закриття конституційного провадження.

Протягом травня відбулися 5 засідань Великої палати, на яких постановлено 13 ухвал про подовження строку постановлення колегіями суддів Конституційного Суду України ухвал про відкриття або про відмову у відкритті конституційного провадження у справі (за 11 конституційними скаргами, 1 конституційним поданням та 1 конституційним зверненням). Також розглядалося питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням, розгляд якого буде продовжено на одному з наступних засідань Великої палати.

Другим сенатом Конституційного Суду України проведено 3 пленарних засідання на яких продовжено розгляд 2-х справ за конституційними скаргами на закритих частинах пленарних засідань, а також розглянуто справу  за конституційною скаргою на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження.

Крім того, упродовж місяця проведено 6 засідань колегій суддів Першого та Другого сенатів КСУ, на яких постановлено 9 ухвал про відмову у відкритті конституційних  проваджень у справах за конституційними скаргами (остаточні). Розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням продовжується.

До Конституційного Суду України у зазначений період надійшло 34 конституційні скарги. За результатами попередньої перевірки 14 конституційних скарг розподілено суддям-доповідачам. Суб’єктам права на конституційну скаргу повернуто 16 скарг, які за формою не відповідали вимогам Закону України „Про Конституційний Суд України“. Наразі 4 конституційні скарги знаходяться на опрацюванні в Секретаріаті Суду.

До Суду також надійшло 30 запитів на публічну інформацію та 57 звернень громадян, з них Секретаріатом уже опрацьовано та надано  58 відповідей.

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України