Конституційному Суду України - 27 років

Версія для друку

16 жовтня, 2023

У жовтні минає 27 років із дня заснування Конституційного Суду України – органу конституційної юрисдикції, покликанням якого є забезпечення верховенства Конституції України.

За цей час Конституційний Суд України ухвалив 400 рішень та 42 висновки, в яких сформулював юридичні позиції щодо захисту українських конституційних цінностей, зокрема: незалежності України, її суверенітету, ідентичності Українського народу та людської гідності.

З-поміж ухвалених Конституційним Судом України рішень за весь період його діяльності історичними є, зокрема, про скасування в Україні смертної кари як виду покарання, про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки, про забезпечення функціонування української мови як державної.

На Конституційному Суді України лежить велика відповідальність – робити свій професійний, тобто юридичний, внесок у справу збереження Української державності, її захисту від зовнішнього ворога та гарантування українцям права на гідне людини існування як самобутньої нації.

Слава Україні!

Героям слава!

Відео до 27-ї річниці з дня заснування Суду

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України