Конгрес Конференції європейських судів завершив свою роботу

Версія для друку

Конгрес Конференції європейських судів завершив свою роботу

 

28 травня 2011 року завершив свою роботу ХV Конгрес Конференції європейських конституційних судів, який проходив у столиці Румунії м.Бухарест.

Сьогодні це найбільш представницький міжнародний правничий форум, що об’єднує 40 європейських конституційних судів.

Основним завданням цьогорічного зібрання очільників конституційних судів Європи було сприяння зміцненню інституту конституційного судочинства в Європі шляхом обміну інформацією та обговорення спільно визначених проблем.

За традицією Конгресу Конференції європейських судів суд-організатор заходу (цього року це Конституційний Суд Румунії) підготував генеральну доповідь Конгресу, що була присвячена відносинам конституційного суду з парламентом та урядом, вирішенню правових конфліктів органічного характеру конституційним судом та виконанню рішень конституційного суду.

На другій сесії Конгресу Конференції європейських конституційних судів виступив з доповіддю Голова Конституційного Суду України Анатолій Головін.

У доповіді йшлося про заходи, які вживає Конституційний Суд України щодо покращення доступу громадян до конституційного судочинства. При цьому було наголошено, що це питання є одним з пріоритетів роботи Суду, і зазначено, що кількість рішень Конституційного Суду України за зверненнями громадян за минулий рік є значно більшою, ніж взагалі у попередні роки роботи Суду. При цьому підвищена увага приділяється застосуванню у рішеннях КСУ норм Європейської конвенції з прав людини та рішень Європейського суду з прав людини.

Матеріали Конгресу вийдуть окремим виданням.

У ході ХV Конгресу Конференції європейських конституційних судів Голова Конституційного Суду України А.Головін провів низку двосторонніх зустрічей з очільниками органів судів конституційної юрисдикції Європи: Румунії, Німеччини, Вірменії, Литви, Польщі, Латвії, Болгарії, Хорватії, Словенії, Азербайджану, Молдови, Білорусі та заступником Голови Конституційного Суду Російської Федерації. Співрозмовники обмінялися думками та досвідом з питань функціонування судових органів влади своїх країн, а також обговорили питання подальших напрямків розвитку дво- та багатостороннього співробітництва.

Змістовною була зустріч Голови КСУ А.Головіна з Головою Венеціанської комісії Ради Європи Джанні Букіккіо.

Голова Конституційного Суду України А.Головін провів також зустріч з Головою Конституційного Суду Австрійської Республіки Герхардом Хольцингером. З травня 2011 р. Конституційний Суд Австрійської Республіки, – найстарший орган конституційної юрисдикції в Європі, розпочне трьохрічне головування у Конференції європейських конституційних судів, а столиця держави – Відень стане місцем проведення наступного Конгресу Конференції європейських судів у 2014 році.

У рамках візиту Голова Конституційного Суду України Анатолій Головін зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Румунії Маркіяном Куликом, під час якої обговорювалися питання поглиблення співпраці щодо забезпечення правого захисту громадян України, які мешкають за кордоном. Голова Суду також відвідав культурно-інформаційний центр при посольстві України в Румунії, де ознайомився з життям української громади країни.

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2023 Конституційний Суд України