Голова Конституційного Суду України Анатолій Головін провів зустріч з Координатором проектів ОБСЄ в Україні Мадіною Джарбусиновою

Версія для друку

 

 

Голова Конституційного Суду України Анатолій Головін провів зустріч з Координатором проектів ОБСЄ в Україні Мадіною Джарбусиновою

 

Голова Конституційного Суду України Анатолій Головін 6 грудня 2012 року провів зустріч з Координатором проектів ОБСЄ в Україні Мадіною Джарбусиновою. У розмові взяв участь також національний радник з юридичних питань Координатора проектів ОБСЄ в Україні Станіслав Шевчук.

Анатолій Головін привітав Мадіну Джарбусинову з призначенням в нашу країну. При цьому очільник КСУ відзначив дружні відносини, що історично склалися між органами конституційної юрисдикції України і Казахстану, який представляє в ОБСЄ Посол Мадіна Джарбусинова, та в цілому на рівні міждержавного співробітництва двох країн.

Конституційний Суд України, підкреслив Анатолій Головін, налагодив постійну, продуктивну взаємодію з офісом Координатора проектів ОБСЄ в Україні і надає великого значення співпраці з цією структурою в плані реалізації перспективних проектів із захисту прав і свобод громадян, адаптації національного законодавства до європейських стандартів та розбудови міжнародного партнерства в правовій сфері. На сьогодні одним із найважливіших таких проектів є підготовка до міжнародної науково-практичної конференції з питань захисту конституційних прав і свобод громадян органами конституційної юрисдикції, яку планується провести в червні наступного року в Україні.

Як наголосив Анатолій Головін, ця конференція стане  черговим кроком у розвитку відносин між КСУ і органами конституційної юрисдикції країн Євросоюзу, Азії та Чорноморського регіону. Водночас захід сприятиме подальшому зміцненню авторитету Конституційного Суду України серед міжнародної спільноти, адже конституціоналісти багатьох країн цікавляться, вивчають і застосовують у своїй діяльності практичний досвід та науково-методичні напрацювання українських колег. З огляду на велике міжнародне значення форуму очільник КСУ запропонував Координатору проектів ОБСЄ в Україні долучитися до проекту в ролі співорганізатора.

Мадіна Джарбусинова з вдячністю сприйняла пропозицію і запевнила, що розгляне можливість участі в підготовці конференції з залученням фахівців та експертів ОБСЄ. Вона високо оцінила рівень співпраці між офісом Координатора проектів ОБСЄ в Україні і Конституційним Судом України, відзначивши, що її мета – продовжувати цю роботу в активному руслі і сприяти подальшому розвитку партнерських взаємин. Посол наголосила на важливості такої взаємодії, особливо  з огляду на те, що в 2013 році Україна головуватиме в ОБСЄ, і пріоритетами організації буде захист принципів верховенства права і прав людини.

Мадіна Джарбусинова також окреслила коло завдань, що стоять перед нею в Україні – сприяти реалізації найбільш конструктивних і перспективних проектів, розроблених за ініціативою українських урядових та неурядових організацій, зокрема в галузі захисту прав і свобод громадян, приведення національного законодавства із захисту прав людини і громадянина до міжнародних стандартів тощо. 

У ході зустрічі Анатолій Головін запевнив співрозмовників, що Конституційний Суд України і надалі робитиме все для поглиблення співпраці з Координатором проектів ОБСЄ в Україні. Він також поінформував Мадіну Джарбусинову про діяльність КСУ, формування складу суддів, законодавчі засади розгляду конституційних подань і звернень тощо.

Учасники діалогу обмінялися думками з низки актуальних питань конституційного судочинства, зокрема стосовно реалізації та захисту конституційних прав і свобод громадян, проблем міжнародної судової практики, застосування рішень Європейського суду тощо.

Наприкінці зустрічі Анатолій Головін ознайомив гостей із приміщенням, залою засідань, музейною експозицією Конституційного Суду України і презентував добірку наукової літератури з питань конституційного права, яка може стати в нагоді під час їхньої роботи.    

 

 

 

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України