Другий сенат Суду на відкритій частині пленарного засідання розглянув справу за конституційною скаргою Бурбака В.М.

Версія для друку

 

Другий сенат Конституційного Суду України 23 лютого 2022 року на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглянув справу за конституційною скаргою Бурбака Валерія Миколайовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини третьої статті 142 Закону України „Про судоустрій і статус суддів“ від 2 червня 2016 року № 1402-VIII (Закон).

Суддя-доповідач у справі Галина Юровська під час пленарного засідання виклала зміст конституційної скарги та підстави для відкриття конституційного провадження.

Cуддя повідомила, що суб’єкт права на конституційну скаргу звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням визнати такими, що не відповідають Конституції України положення частини третьої статті 142 Закону.

Згідно з частиною третьою статті 142 Закону „щомісячне довічне грошове  утримання виплачується судді у відставці в розмірі 50 відсотків суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді. За кожний повний рік роботи на посаді судді понад 20 років розмір щомісячного довічного грошового утримання збільшується на два відсотки грошового утримання судді“.

Автор клопотання вважає, що внаслідок застосування судами оспорюваних положень Закону зменшено базовий відсоток розміру виплати щомісячного довічного грошового утримання, чим порушено його право на належне матеріальне та соціальне забезпечення, що є конституційною гарантією незалежності судді, передбаченою частиною першою статті 126 Конституції України, а також право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, гарантоване частинами першою, четвертою статті 41 Конституції України.

Дослідивши матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання, для подальшого обговорення питань, пов’язаних з конституційним провадженням, Другий сенат Суду перейшов до закритої частини.

Переглянути відкриту частину пленарного засідання можна на офіційному вебсайті Суду в рубриці «Архів відеотрансляцій засідань».

         

23.02.2022

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2023 Конституційний Суд України