АНОНС. Другий сенат Суду розгляне справу щодо конституційності передачі гуртожитків у власність територіальних громад

Версія для друку

АНОНС. Другий сенат Суду розгляне справу щодо конституційності
передачі гуртожитків у власність територіальних громад

20.04.2021

У середу, 21 квітня о 10.00, Другий сенат Конституційного Суду України на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розгляне справу за конституційною скаргою Приватного акціонерного товариства «Чернігівоблбуд» щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення підпункту «б» пункту 1 частини третьої статті 14 Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» від 4 вересня 2008 року № 500–VI (далі – Закон).

Інформуємо.

Оскаржуваним положенням Закону передбачено, що включені до статутних капіталів товариств гуртожитки передаваються у власність територіальних громад без згоди власника гуртожитку за рішенням суду.

На переконання автора клопотання, оспорюване положення Закону не відповідає частинам першій – п’ятій статті 41 Конституції України, оскільки допускає примусове відчуження об’єктів права приватної власності без попереднього і повного відшкодування їх вартості.

Відеотрансляція пленарного засідання здійснюватиметься на офіційному вебсайті КСУ за посиланням: https://ccu.gov.ua/stream/zal-zasidan-drugogo-senatu.

У зв’язку з карантинними заходами кількість місць обмежена.

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України