3 липня. Суд розглядав справи за конституційними скаргами та ухвалив низку ухвал

Версія для друку

 

3 липня 2024 року

 

У середу, 3 липня ц.р., Перший сенат на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розпочав розгляд справи за конституційною скаргою Лінкевич Олени Павлівни щодо конституційності пункту 3 розділу ІІ ,,Прикінцеві та перехідні положення“ Закону України ,,Про внесення змін до деяких законодавчих актів України“ від 6 грудня 2016 року № 1774-VIII. Суд дослідив матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання та перейшов до закритої частини для ухвалення рішення.

Перший сенат на закритій частині пленарного засідання продовжив розгляд справи за конституційною скаргою Євстіфеєва Микити Ігоровича щодо конституційності окремого положення частини першої статті 423 Цивільного процесуального кодексу України. Її розгляд Суд продовжить на одному з наступних пленарних засідань.

Крім того, Перший сенат на засіданні у справах за конституційними скаргами Янка Володимира Михайловича щодо конституційності окремих приписів частини першої статті 2 Закону України ,,Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи“, першого речення абзацу шостого частини п'ятнадцятої статті 86 Закону України ,,Про прокуратуру“ та Ковальчук Людмили Петрівни щодо конституційності пункту 3 розділу II ,,Прикінцеві та перехідні положення“ Закону України ,,Про внесення змін до деяких законодавчих актів України“ від 06 грудня 2016 року № 1774-VIII визначив форму розгляду – письмове провадження.

Цього ж дня відбулося засідання Третьої колегії суддів Першого сенату, на якому судді відкрили конституційне провадження у справі за конституційною скаргою Войтевич Раїси Миколаївни щодо конституційності частини другої статті 8 Закону України „Про Державний бюджет на 2024 рік“ від 9 листопада 2023 року № 3460–ІХ. Питання, пов’язані з конституційним провадженням у цій справі, судді розглянуть на засіданні Першого сенату.

Також колегія суддів ухвалила ухвали про відмову у відкритті конституційних проваджень у справах за конституційними скаргами Карася Сергія Анатолійовича щодо конституційності пункту 3 розділу ІІ „Прикінцеві та перехідні положення“ Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України“ від 6 грудня 2016 року № 1774–VIII та Зайця Андрія Івановича щодо конституційності статті 871 Закону України „Про державну службу“ від 10 грудня 2015 року№ 889–VIII у редакції Закону України „Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади“ від 19 вересня 2019 року № 117–ІХ.

 

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України