11 квітня. Порядок денний засідань КСУ (затверджений). Суд розглядав справи за конституційними поданнями Верховного Суду. Колегії суддів ухвалили низку ухвал

Версія для друку

У четвер, 11 квітня 2024 року, Велика палата на закритій частині пленарних засідань продовжила розгляд справ за конституційними поданнями:

Верховного Суду щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 105 Конституції України;

Верховного Суду щодо конституційності пункту 3 розділу ІІІ „Прикінцеві та перехідні положення“ Закону України „Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України „Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації“.

Їхній розгляд Суд продовжить на одному з наступних пленарних засідань.

 

Крім того, відбулося засідання Конституційного Суду України, на якому ухвалили Постанову про внесення зміни до Положення про Постійну комісію з питань бюджету та кадрів Суду.

 

Цього ж дня колегії суддів Першого та Другого сенатів провели засідання, на яких розглядали питання щодо відкриття конституційних проваджень у справах за конституційними скаргами.

За результатами розгляду колегія суддів Другого сенату відкрила конституційне провадження у справі за конституційною скаргою Колмикова Вячеслава Аркадійовича щодо конституційності частини першої статті 61 Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб “ від 09 квітня 1992 року № 2262-XII.

Водночас колегії суддів Першого і Другого сенатів відмовили у відкритті конституційних проваджень у справах за конституційними скаргами:

  •  Продуна Віталія Вікторовича щодо конституційності підпункту 2 пункту 19 розділу ІІ „Прикінцеві і перехідні положення“ Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури“ від 19 вересня 2019 року № 113-ІХ в редакції до внесення змін Законом України «Про внесення змін до розділу ІІ „Прикінцеві і перехідні положення“ Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури“ щодо окремих аспектів дії перехідних положень» від 15 червня 2021 року № 1554-ІХ;
  •  Малиш Антоніни Анатоліївни щодо конституційності абзацу першого пункту 37 частини першої статті 1 Закону України „Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення“ від 6 грудня 2019 року № 361-ІХ.

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України