Загальна інформація

Версія для друку

 

 

Дорадча група експертів (далі - ДГЕ) утворюється з метою сприяння суб’єктам призначення суддів Конституційного Суду в оцінюванні моральних якостей і рівня компетентності у сфері права кандидатів на посаду судді Конституційного Суду.

 

Як формується:

ДГЕ діє у складі шести членів, які призначаються строком на три роки та беруть участь у її роботі на громадських засадах. Рішення ухвалюються щонайменше чотирма голосами, крім визначених законодавством випадків.

 

До складу ДГЕ (за винятком перехідного періоду) входять:

1) одна особа, призначена Президентом України;

2) одна особа, призначена Верховною Радою України;

3) одна особа, призначена з’їздом суддів України;

4) одна особа, призначена Національною академією правових наук України;

5) одна особа, призначена з’їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ;

6) одна особа, призначена зборами представників громадських об’єднань, які протягом останніх п’яти років здійснюють діяльність у сфері конституційної реформи та/або верховенства права, та/або захисту прав людини, та/або запобігання і протидії корупції.

Суб’єкт призначення одночасно з призначенням члена ДГЕ обирає для нього одного заступника на строк його повноважень. Заступник може виконувати повноваження члена ДГЕ з розгляду питань та голосування за ухвалення рішення щодо кандидата, якщо член ДГЕ відведений або самовідведений.

Якщо повноваження члена ДГЕ, який має заступника, достроково припинено, за рішенням ДГЕ, такий заступник призначається на відповідну вакантну посаду члена ДГЕ у межах строку повноважень такого члена.

Упродовж шести років з дня набрання чинності Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення положень про конкурсний відбір кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України” склад ДГЕ формується та діє з урахуванням певних особливостей.

 

Так, протягом перехідного періоду добору до складу ДГЕ входять:

  • одна особа, призначена Президентом України;
  • одна особа, призначена Верховною Радою України;
  • одна особа, призначена з’їздом суддів України. Повноваження щодо призначення особи до першого складу ДГЕ замість з’їзду суддів України здійснює Рада суддів України;
  • одна особа, призначена Кабінетом Міністрів України за пропозицією Європейської комісії “За демократію через право”;
  • дві особи, призначені Кабінетом Міністрів України за пропозиціями міжнародних та іноземних організацій, які відповідно до міжнародних або міждержавних угод протягом останніх п’яти років надають Україні міжнародну технічну допомогу у сфері конституційної реформи та/або верховенства права, та/або захисту прав людини, та/або запобігання і протидії корупції.

Перший склад ДГЕ став повноважним 13 жовтня 2023 року після призначення її членів, рекомендованих  Радою суддів України, міжнародними та іноземними організаціями, а також Європейською комісією "За демократію через право" (Венеційська Комісія).
 

До першого складу увійшли:
 

Ганна Сухоцька, членкиня ДГЕ

Річард Барретт, заступник члена ДГЕ
 

Алеш Залар, член ДГЕ

Марек Зубік, заступник члена ДГЕ
 

Морін О’Коннор, членкиня ДГЕ

Томас Білл Гріффіт, заступник члена ДГЕ
 

Ярослав Романюк, член ДГЕ

Володимир Кузьменко, заступник члена ДГЕ
 

Оксана Васильченко, членкиня ДГЕ

Ігор Процюк, заступник члена ДГЕ

 

Наталія Кузнєцова, членкиня ДГЕ

Василь Шакун, заступник члена ДГЕ

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України