Формуляр конституційної скарги

Версія для друку

ФОРМУЛЯР КОНСТИТУЦІЙНОЇ СКАРГИ

Формуляр конституційної скарги має рекомендаційний характер. Суб'єкт права на конституційну скаргу не обмежений у праві доповнювати, розширювати чи видозмінювати його на власний розсуд або звернутися до Конституційного Суду України в довільній формі, проте повинен дотримати вимог, установлених Законом України „Про Конституційний Суд України“.

Про конституційну скаргу як форму звернення до Конституційного Суду України йдеться у статті 50, частині першій статті 55 Закону України „Про Конституційний Суд України“. Під час підготовлення конституційної скарги суб’єкт права на конституційну скаргу обов’язково має дотримати вимог, установлених статтями 55, 56, 77 Закону України „Про Конституційний Суд України“.

Конституційна скарга може бути подана, якщо остаточне судове рішення у справі особи набрало законної сили не раніше 30 вересня 2016 року.

На підставі приписів пункту 6 частини другої статті 44, частин другої, третьої статті 57 Закону України „Про Конституційний Суд України“ керівник Секретаріату Конституційного Суду України повертає конституційну скаргу, якщо вона за формою не відповідає вимогам Закону України „Про Конституційний Суд України“, автору клопотання листом, у якому вказує на недоліки, допущені під час підготовлення клопотання.

Конституційну скаргу подають до Конституційного Суду України державною мовою (частина перша статті 74 Закону України „Про Конституційний Суд України“).

Конституційну скаргу надсилають до Конституційного Суду України поштою або подають безпосередньо до Секретаріату Конституційного Суду України.

 

Завантажити формуляр конституційної скарги

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України