Дорадча група експертів задовольнила 12 заяв про самовідвід від трьох членів ДГЕ

Версія для друку

 

У четвер, 11 січня 2024 року, відбулося чергове засідання Дорадчої групи експертів, що створена для сприяння в оцінюванні моральних якостей і рівня компетентності у сфері права кандидатів на посаду судді Конституційного Суду України.

На порядку денному засідання ДГЕ стояло питання про ухвалення рішення про задоволення або відмову у задоволенні заяв про самовідвід членів Дорадчої групи експертів щодо оцінювання кандидатів на посаду судді Конституційного Суду України.

Троє членів ДГЕ – Ярослав Романюк, Наталія Кузнєцова та Оксана Васильченко зауважили, що вони вбачають можливий конфлікт інтересів з окремими кандидатами та подали відповідні заяви про самовідвід щодо подальшої роботи над їхньою оцінкою.

Зокрема, членкиня ДГЕ Оксана Васильченко заявила про самовідвід щодо кандидатки Наталії Панченко – судді Київського окружного адміністративного суду.

У свою чергу членкиня ДГЕ Наталія Кузнєцова заявила про самовідвід щодо чотирьох кандидатів на посаду судді Конституційного Суду України: Андрія Бойка – професора кафедри кримінального та кримінального процесуального права Національного університету «Києво-Могилянська академія», Олександра Копиленка – народного депутата України, заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, Івана Назарова – заступника голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти та Юрія Барабаша – професора кафедри конституційного права України та проректора з науково-педагогічної роботи та стратегічного розвитку Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Член ДГЕ, Секретар Дорадчої групи експертів Ярослав Романюк також подав заяви про самовідвід щодо семи кандидатів на посаду судді Конституційного Суду України: Сергія Мартєва – судді Великої Палати Верховного Суду, Олександра Прокопенка – судді Великої Палати Верховного Суду, Олени Волкової – судді Южноукраїнського міського суду Миколаївської області, Вадима Ігнатенка – судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду, раніше згаданого вже Андрія Бойка, Алли Олійник – судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду та Олександра Коровайка – голови Херсонського апеляційного суду.

Дорадча група експертів почергово розглянула усі заяви, ознайомилася із аргументами колег-членів щодо підстав для самовідводу та ухвалила одноголосне рішення – задовольнити всі відповідні заяви Ярослава Романюка, Наталії Кузнєцової та Оксани Васильченко про самовідвід щодо оцінювання кандидатів на посаду судді Конституційного Суду України.

Звертаємо увагу, що відповідно до Положення про Дорадчу групу експертів – член ДГЕ, щодо якого розглядається заява про самовідвід, участі в голосуванні не бере.

Також відповідно до Положення про Дорадчу групу експертів після задоволення заяви про відвід/самовідвід члена, він:

- втрачає доступ до інформації про кандидата, який проходить оцінювання, і з яким у нього має місце конфлікт інтересів;

- утримується від участі в збиранні інформації про такого кандидата;

- не бере участь у підготовці матеріалів про такого кандидата;

- не бере участь у голосуваннях та обговореннях щодо такого кандидата; 

- не є присутнім на обговореннях щодо такого кандидата.

Обмеження, що встановлюються в результаті відводу чи самовідводу члена, діють і на всіх подальших етапах оцінювання.

При цьому член, який підпадає під ці обмеження, продовжує виконувати свої повноваження щодо всіх інших кандидатів та завдань ДГЕ.

Уся діяльність члена, щодо якої встановлено обмеження, виконується його заступником.

Після голосування Голова ДГЕ Алеш Залар подякував колегам за плідну роботу та наголосив на важливості сьогоднішніх рішень:

“Для ДГЕ було дуже важливо якнайшвидше розглянути питання про самовідводи членів ДГЕ, адже в нас попереду дійсно дуже багато роботи з оцінювання кандидатів. Лише від Верховної Ради України та Ради суддів України ми отримали майже три тисячі сторінок матеріалів. А крім цього ми очікуємо відповіді на наші запити до відповідних установ щодо отримання інформації про кандидатів та продовжуємо отримувати інформацію від громадських організацій”.

Також Алеш Залар вкотре закликав громадськість стежити за роботою ДГЕ та направляти інформацією про кандидатів на посади судді КСУ, що може бути використана для оцінювання моральних якостей і рівня компетентності у сфері права, направляти її на електронну адресу Дорадчої групи експертів office@advisory.org.ua

Слідкуйте за новинами Дорадчої групи експертів – успішна реформа потребує вашої уваги та участі!

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України