Зустріч з Послом Австрії

Версія для друку

Зустріч Голови КСУ з послом Австрії

 

 

 

Конституційний Суд України приділяє підвищену увагу застосуванню норм Європейської конвенції з прав людини та рішень Європейського суду з прав людини, як під час попереднього вивчення конституційних подань та звернень, так і при розгляді справ на засіданнях Суду. На цьому наголосив Голова Конституційного Суду України Анатолій Головін під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Австрійської Республіки в Україні паном Вольфом Дітріхом Хаймом. Він також повідомив гостю, що кількість рішень, прийнятих у 2010 році за зверненнями громадян, є значно більшою, ніж у попередні роки діяльності Суду. Це є свідченням поліпшення доступу громадян до конституційної юстиції.

У ході зустрічі А.С.Головін ознайомив високого гостя з діяльністю Конституційного Суду України, зі складом Суду та порядком його формування, а також розповів про повноваження КСУ та особливості конституційного провадження. Відповідаючи на запитання, Голова КСУ зазначив, що процес розгляду справ – від попереднього вивчення до прийняття рішення – є надзвичайно кропітким, оскільки кожна справа потребує поглибленого аналізу великої кількості нормативно-правових актів в різних галузях права. Проте Суд працює у звичайному режимі, розглядаючи питання, віднесені до його юрисдикції, у встановлених Конституцією України часових межах та відповідно до законів України.

Пан Вольф Дітріх Хайм подякував за змістовну розмову і у свою чергу поінформував, що Конституційний Суд Австрійської Республіки у травні цього року розпочне трьохрічне головування у Конференції європейських конституційних судів. Він також повідомив про діяльність українсько-австрійського союзу юристів, головним завданням якого є розгляд широкого спектру правових питань, і запросив до участі в роботі. Анатолій Головін погодився з пропозицією та підкреслив важливість залучення до участі в його роботі суддів КСУ і суддів КСУ у відставці, в першу чергу які займаються науковою діяльністю з питань захисту прав людини і громадянина.

Співрозмовники наголосили на важливості поглиблення взаємин і подальшої співпраці між конституційними судами України і Австрії. Голова КСУ зазначив, що вивчення досвіду колег буде дуже корисним, оскільки австрійський Конституційний Суд має багаторічний досвід роботи і є найстаршим органом конституційної юрисдикції в Європі. Пан Вольф Дітріх Хайм підкреслив, що Посольство Австрійської Республіки в Україні надає важливого значення зміцненню зв’язків між органами конституційної юрисдикції України та Австрії і в подальшому сприятиме двостороннім контактам.

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України