Зустріч з експертами Проекту Twinning

Версія для друку

 

 

Зустріч з експертами Проекту Twinning

 

У Конституційному Суді України 20 листопада 2012 року відбулася чергова робоча зустріч судді Олександра Пасенюка з місією Проекту Twinning „Підвищення ефективності та якості управління адміністративних судів України”.

Проект Twinning на зустрічі представили судді адміністративних судів Литви та Франції – Дайніус Раізіс та Франк Жозек, які відзначили, що вже провели низку переговорів з представниками судової влади на тему розмежування повноважень судів адміністративної та інших юрисдикцій.   Зарубіжних експертів цікавив багаторічний досвід роботи Олександра Пасенюка в системі адміністративної юстиції.

У ході бесіди Олександр Пасенюк ознайомив гостей з історією запровадження системи адміністративних судів в Україні, зауваживши, що питання створення таких судів пройшло стадію довготривалих дискусій.  Він також відзначив важливість прийняття у 2005 році Кодексу адміністративного судочинства України та торкнувся питання законодавчого розмежування  адміністративного і господарського судочинств. Олександр Пасенюк  поінформував зарубіжних колег про колізії між цими юрисдикціями, зокрема в частині спорів щодо застосування адміністративно-господарських санкцій, адміністративних договорів, земельних та податкових спорів тощо. Він зауважив, що у зв’язку з відсутністю чітких критеріїв розмежування компетенції адміністративних та господарських судів дискусія фахівців з цього приводу триває.

 До сказаного вище науковий консультант судді Володимир Перепелюк висловив окремі міркування щодо зумовленості згаданої колізії вадами матеріального законодавства та нерозробленістю окремих наукових доктрин. 

У свою чергу іноземні фахівці поділилися досвідом своїх країн щодо врегулювання цього питання, відзначивши, що проблема розмежування повноважень судів адміністративної та інших юрисдикцій є характерною для багатьох країн, де існує система адміністративної юстиції. Також учасники зустрічі обговорили прийнятність досвіду Франції у розбудові адміністративного судочинства.

У підсумку співрозмовники подякували за конструктивний діалог – обмін національним досвідом роботи, який сприятиме  ефективному втіленню Проекту Twinning „Підвищення ефективності та якості управління адміністративних судів України”.

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2023 Конституційний Суд України