Зустріч з експертами Проекту Twinning

Версія для друку

Зустріч з експертами Проекту Twinning

 

У Конституційному Суді України 15 травня 2012 року відбулася чергова робоча зустріч з місією Проекту Twinning „Підвищення ефективності та якості управління адміністративних судів України” за участю судді Конституційного Суду України Олександра Пасенюка та експертів Проекту – суддів адміністративних судів Литви та Франції – Віргіліуса Валанчуса і Франка Жозека.

У зв’язку із прибуттям до України нового експерта місії Франка Жозека на початку розмови співрозмовники обмінялися інформацією щодо функціонування органів конституційної юрисдикції своїх країн. Зокрема, йшлося про особливості конституційного провадження, правове регулювання та процедуру розгляду конституційних звернень, здійснення контролю за законністю законодавчих актів та роль органів конституційного правосуддя у підготовці й розгляді законопроектів.

На прохання гостей суддя Конституційного Суду України Олександр Пасенюк детально розповів про участь та права сторін конституційного провадження, а також про участь вітчизняних судових органів як експертів у законодавчій роботі з питань правосуддя.

Обговорюючи етапи реалізації Проекту, представники місії цікавилися підвищенням функціональної якості та інституційних можливостей адміністративних судів із застосуванням передової європейської практики. У цьому контексті співрозмовники розглядали можливість звернень вищих судів (Вищого господарського суду України, Вищого адміністративного суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ) до Конституційного Суду України, які на сьогодні за процедурою звертаються до єдиного органу конституційної юрисдикції в Україні через пленум Верховного Суду України.

У підсумку експерти місії відзначили, що, завдячуючи суддям Конституційного Суду України, зокрема Олександру Пасенюку як ініціатору Проекту, вже аналізуються та обговорюються перші напрацювання на робочих зустрічах, які регулярно відбуваються у Вищому адміністративному суді України.

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України