Зустріч в.о Голови КСУ Сергія Головатого з Головним Парламентським Омбудсменом Литовської Республіки Аугустінасом Нормантасом

Версія для друку

Зустріч в.о Голови КСУ Сергія Головатого з Головним Парламентським
Омбудсменом Литовської Республіки Аугустінасом Нормантасом

 

26.07.2018

У Конституційному Суді України відбулася робоча зустріч в.о. Голови Конституційного Суду України Сергія Головатого з Головним Парламентським Омбудсменом Литовської Республіки Аугустінасом Нормантасом.

У заході взяли участь старший радник Парламентських омбудсменів Литовської Республіки Вітаутас Валентінавічус та представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Віктор Барвицький.

Сергій Головатий детально розповів гостям про роботу вітчизняного органу конституційної юрисдикції, зазначивши зокрема, що 2016 року було внесено зміни до Конституції, які торкнулися й Конституційного Суду України. За словами промовця, було запроваджено низку новацій, з-поміж яких, зокрема, новий інститут – індивідуальної конституційної скарги, за допомогою якого людина може захищати свої права. «Конституція відчинила двері до застосування цього інституту, але протягом тривалого часу не було  можливості його застосовувати з формальних причини, – зокрема, через тривале ухвалення нового Закону про Конституційний Суд та його внутрішнього Регламенту», – наголосив в.о. Голови КСУ.

Сергій Головатий звернув увагу на те, що для початку розгляду конституційних скарг Суду потрібно було випрацювати певні механізми та утворити нову структуру Суду. Тож, додав він, наступним кроком, стало ухвалення Регламенту в лютому цього року. «З ухваленням процесуального документу Суд було утворено сенати й колегії та почався розгляд конституційних скарг», – зазначив в.о. Голови Суду.

Сергій Головатий розповів, що натепер до Суду вже надійшло понад 800 конституційних скарг. «Хоча ми й не маємо досвіду розгляду конституційних скарг, – зазначив він, – однак кожен суддя усвідомлює важливість цього інструменту для захисту прав людини та готовий його впроваджувати».

Крім того, Сергій   Головатий наголосив на ще одній важливій новації реформи органу конституційної юрисдикції. За його словами, тепер Суд у своїм рішенням може встановити порядок і строки його виконання. Таким приписом Суд уперше скористався в Рішенні щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини шостої статті 216 Кримінального процесуального кодексу України, де Суд визнав цю статтю неконституційною та визначив Верховній Раді України тримісячний строк для приведення законодавства у відповідність із своїм Рішенням.

Знаковим для цього Рішення, як зазначив Сергій Головатий, є те, що його було ухвалено в справі за конституційним поданням Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини. Як свідчить статистика, інститут Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини досить часто звертається з поданнями до Суду: за історію діяльності нашого органу конституційного контролю було понад 50 подань від цього інституту, що є свідченням тривалої та продуктивної співпраці між Конституційним Судом України та інститутом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Під час зустрічі співрозмовники обговорили й інші актуальні питання та висловили сподівання на подальше плідне співробітництво.

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України