Зустріч суддів Конституційного Суду України з Головою Комітету з правових питань Бундестагу ФРН Зігфридом Каудером

Версія для друку

Зустріч суддів Конституційного Суду України з

Головою Комітету з правових питань Бундестагу ФРН

Зігфридом Каудером

 

 

У Конституційному Суді України 14 лютого 2012 року відбулася зустріч суддів Конституційного Суду України з Головою Комітету з правових питань Бундестагу Федеративної Республіки Німеччина Зігфридом Каудером. Конституційний Суд України на зустрічі представили заступник Голови Суду Юрій Баулін та судді Сергій Вдовіченко, Михайло Гультай, Михайло Колос, Марія Маркуш, Олександр Пасенюк, Віктор Шишкін. З німецької сторони на зустрічі також був присутній заступник Директора Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва – керівник проектів в Україні, Білорусі, Молдові Штефан Хюльсхьорстер.

У ході зустрічі сторони обговорили можливість запровадження інституту конституційної скарги та зупинилися на питаннях реформи кримінально-процесуального законодавства в Україні.

Голова Комітету з правових питань Бундестагу ФРН Зігфрид Каудер поділився досвідом взаємодії між інститутами державної влади – урядом, парламентом та Федеральним Конституційним Судом Німеччини, – окресливши роль органу конституційної юрисдикції в судово-правовій системі Німеччини. Він також розповів про особливості функціонування інституту конституційної скарги у Федеральному Конституційному Суді ФРН. У свою чергу судді Конституційного Суду України відзначили важливість для єдиного органу конституційної юрисдикції в Україні досвіду ФКС ФРН у цій сфері як одного з найстаріших конституційних судів у Європі та світі.

Відповідаючи на питання гостей, Юрій Баулін детально розповів про механізми захисту прав і свобод людини, у тому числі про можливість українських громадян та юридичних осіб звертатися до органу конституційної юрисдикції.

Також співрозмовники високо оцінили удосконалення процедури українського кримінального судочинства та відзначили, що українська держава рухається шляхом європеїзації кримінального процесу, а новий Кримінальний процесуальний кодекс України – це великий крок у розбудову правової держави. Німецькі фахівці констатували, що є необхідність не лише у прийнятті якісного закону, а й у забезпеченні дотримання його положень на усіх стадіях кримінального процесу, зокрема забезпеченні рівності сторін обвинувачення і захисту, посиленні правового становища обвинуваченого, практичній реалізації принципу невинуватості.

Під час зустрічі судді Конституційного Суду України відзначили вагомий внесок Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва у співпрацю між конституційними судами України та Німеччини.

У підсумку сторони засвідчили змістовність розмови, яка відбулася, та висловили надію на продовження плідної співпраці в майбутньому.

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України