Зустріч судді Конституційного Суду України Олександра Пасенюка з експертами проекту Twinning

Версія для друку

Зустріч судді Конституційного Суду України Олександра Пасенюка з експертами проекту Twinning

 

Суддя Конституційного Суду України Олександр Пасенюк 19 липня 2012 року зустрівся з місією експертів Проекту Twinning „Підвищення ефективності та якості управління адміністративних судів України“. Місію представляли суддя Верховного адміністративного суду Литви Віргіліус Валанчус і Голова судової палати Окружного адімінстративного суду м.Бордо (Франція) Філіп Пузулє.

Зарубіжні експерти відзначили, що вони вже провели низку зустрічей з представниками судової системи України, налагодили плідний діалог і обговорили чимало актуальних питань щодо функціонування та удосконалення українського адміністративного судочинства. У цьому контексті іноземних фахівців цікавив багаторічний досвід роботи Олександра Пасенюка в системі адмінюстиції.

Привітавши співрозмовників, Олександр Пасенюк ознайомив їх з історією створення вітчизняного адміністративного судочинства, навів дані, що свідчать про вагому і невід’ємну роль адмінсудів у національній судовій системі. При цьому він відзначив, що представники адмінюстиції позитивно сприймають інноваційні програми, в тому числі й проект Twinning, які допомагають удосконалювати вітчизняну судову систему.

У свою чергу Філіп Пузулє відзначив суттєвий прогрес нашої держави в цій сфері, зауваживши, що успіх у розбудові адміністративного судочинства важливий не тільки для самої України, а й для усієї Європи. Представник Литви Віргіліус Валанчус додав, що діалог в рамках проекту Twinning дає можливість юристам краще вивчати особливості судочинства інших держав і при цьому більш критично оцінювати  правові системи власних країн.

Учасники зустрічі також обговорили досвід Франції у розбудові адміністративного судочинства, торкнулися проблем прецедентного права, особливостей судової практики в Україні, процедурних питань правової експертизи законопроектів. Олександр Пасенюк проілюстрував свої відповіді прикладами з практики Конституційного Суду України, зокрема щодо розгляду справ за конституційними зверненнями громадян, які мають право звертатися до Конституційного Суду України з приводу неоднозначного застосування законодавства судами загальної юрисдикції.

Олександр Пасенюк подякував партнерам з Франції і Литви за допомогу у розвитку системи адміністративної юстиції в Україні і висловив переконання в успішній реалізації їхнього проекту.

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України