Зустріч із представниками Проекту „Підвищення ефективності та якості управління адміністративних судів України“

Версія для друку

Зустріч із представниками Проекту „Підвищення ефективності та якості управління адміністративних судів України“

 

17  січня 2012 року заступник Голови Конституційного Суду України Юрій Баулін та суддя Конституційного Суду України Олександр Пасенюк за дорученням Голови Суду зустрілися з місією експертів Проекту „Підвищення ефективності та якості управління адміністративних судів України“ – Головою Вищого адміністративного суду Литовської Республіки Річардасом Пілічаускасом та суддею адміністративного суду міста Гренобль Крістіаном Соньо.

У ході бесіди Юрій Баулін ознайомив гостей з особливостями функціонування єдиного органу конституційної юрисдикції в Україні, повноваженнями та порядком формування Суду, а також поінформував про механізми захисту прав і свобод людини, в тому числі можливість українських громадян звертатися до органу конституційної юрисдикції. Крім того, Юрій Баулін окремо зупинився на практиці розгляду справ та прийнятих Судом рішень щодо конституційності положень Кодексу адміністративного судочинства в Україні. У цьому контексті суддя Конституційного Суду України Олександр Пасенюк відзначив, що Конституційний Суд України своїми рішеннями значно сприяє розвиткові адміністративної юстиції.

Відповідаючи на запитання експертів проекту, Олександр Пасенюк, маючи досвід роботи у Вищому адміністративному суді України, розповів про становлення та розвиток адміністративного судочинства в Україні, висвітлив питання розмежування компетенції між адміністративними та господарськими судами, зокрема щодо земельних спорів, справ про інтелектуальну власність та антимонопольне законодавство.

У підсумку співрозмовники наголосили на важливості Проекту щодо удосконалення законодавства у сфері адміністративної юстиції та подальшого його застосування у роботі українських адміністративних судів.

Наприкінці зустрічі заступник Голови Конституційного Суду України Юрій Баулін та суддя Олександр Пасенюк висловили вдячність представникам Проекту за надання допомоги у покращенні українського судочинства. У свою чергу експерти місії подякували за теплу зустріч і змістовну розмову.

 

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України