Зустріч Голови КСУ Станіслава Шевчука з делегацією Верховного Суду юрисдикційних конфліктів Турецької Республіки

Версія для друку

Зустріч Голови КСУ Станіслава Шевчука з делегацією Верховного Суду юрисдикційних конфліктів Турецької Республіки

 

30.03.2018

30 березня у Конституційному Суді України відбулася зустріч Голови Конституційного Суду України Станіслава Шевчука з делегацією Верховного Суду юрисдикційних конфліктів Турецької Республіки.

Верховний Суд з юрисдикційних конфліктів Турецької Республіки представили  Голова Верховного Суду з юрисдикційних конфліктів Турецької Республіки, член Конституційного Суду Турецької Республіки Нурі Неджипоглу, члени Верховного Суду з юрисдикційних конфліктів Турецької Республіки Алайттін Алі Огюш, Сюлейман Хілмі Айдин, Мехмет Аксу, Шюкрю Бозер, суддя, Генеральний секретар Верховного Суду з юрисдикційних конфліктів Турецької Республіки Мевлют Дьонерташ, Другий Секретар Посольства Турецької Республіки в Україні Мехмет Акташ.

У заході також взяли участь заступник Голови Конституційного Суду України Олександр Тупицький, суддя Конституційного Суду України Віктор Городовенко, Секретар Великої Палати Верховного Суду Всеволод Князєв, суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Лілія Катеренчук.

Метою візиту було ознайомлення з діяльністю Конституційного Суду України та обговорення можливих напрямів співпраці між Конституційним Судом України, Верховним Судом юрисдикційних конфліктів Турецької Республіки та Конституційним Судом Турецької Республіки.

Голова Конституційного Суду Станіслав Шевчук привітав турецьких гостей та наголосив на тому, що співробітництво між Україною та Туреччиною постійно розвивається. Він розповів гостям про повноваження Конституційного Суду України, та зазначив, що у 2016-му році були внесені зміни до Конституції України у частині правосуддя, а в липні 2017 року – ухвалено Закон України «Про Конституційний Суд України» з урахуванням конституційних змін. Найважливішою новелою цього Закону, за словами Станіслава Шевчука, є запровадження інституту конституційної скарги. «Конституційні права і свободи громадян, передбачені в Основному Законі, мають бути захищені в Суді» – зазначив він. Промовець наголосив, що відтепер особа може безпосередньо звернутися до Конституційного Суду України, якщо вважає, що її конституційні права порушені законом.

Очільник КСУ розповів, що до Суду вже подано 589 конституційних скарг, з яких 132 скарги - розподілені між суддями та готуються до розгляду на засіданнях колегій. «Інші скарги не відповідають вимогам Закону за формою», – додав промовець.

Станіслав Шевчук поінформував гостей, що у КСУ зараз відбуваються події, пов’язані з імплементацією Закону України «Про Конституційний Суд України», зокрема, ухвалено Регламент Суду, сформовано сенати, утворено колегії, а також затверджено їх персональний склад. «Це дає змогу перейти до безпосереднього розгляду конституційних скарг громадян», – продовжив промовець.

Голова Верховного Суду з юрисдикційних конфліктів Турецької Республіки, член Конституційного Суду Турецької Республіки Нурі Неджипоглу розповів про повноваження Конституційного Суду Турецької Республіки. Він зазначив, що у 2010 році було проведено референдум і Парламент зобов’язав Конституційний Суд приймати конституційні скарги. «Ми розуміли, що перед нами стоїть складне завдання і на нас чекає велика робота», – зазначив промовець. Протягом кількох років, продовжив він, ми вивчали міжнародний досвід та рішення Європейського суду з прав людини проти Туреччини.

Нурі Неджипоглу підкреслив, що сьогодні громадяни Туреччини можуть подавати скарги щодо порушення їх прав і свобод до Конституційного Суду. Він додав, що однією із умов подання конституційної скарги залишається  використання всіх національних засобів захисту громадян. «На сьогодні у нас 30 000 конституційних скарг, які очікують розгляду», – продовжив промовець.

Голова Верховного Суду з юрисдикційних конфліктів Турецької Республіки, член Конституційного Суду Турецької Республіки також розповів про структуру Конституційного Суду Туреччини та процедуру ухвалення ним рішень. Він зазначив, що остаточні рішення по конституційним скаргам ухвалюються Генеральною Радою, яка складається з усіх суддів.

Співрозмовники подякували один одному за інформативну зустріч та висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю.

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2021 Конституційний Суд України