Зустріч Голови КСУ С. Шевчука з Секретарем Європейської Комісії «За демократію через право» Т. Маркертом

Версія для друку

Зустріч Голови КСУ С. Шевчука з Секретарем Європейської Комісії «За демократію через право» Т. Маркертом

 

20.04.2018

20 квітня у Конституційному Суді України відбулася зустріч Голови Конституційного Суду України Станіслава Шевчука з Секретарем Європейської Комісії «За демократію через право» (Венеціанська Комісія) Томасом Маркертом.

У заході взяли участь суддя Конституційного Суду України Сергій Головатий, менеджер проектів Офісу Ради Європи в Україні Сергій Ткаченко, керівництво Секретаріату КСУ.

Під час зустрічі сторони обговорили актуальні питання співпраці між Конституційним Судом України та Європейською Комісією «За демократію через право», зокрема, у напрямі експертно-аналітичного та інформаційного забезпечення Суду.

Голова Суду Станіслав Шевчук розповів, що  у Конституційному Суді України продовжують відбуватися зміни, пов’язані з імплементацією  Закону  України «Про Конституційний Суд України». Він підкреслив, що конституційна реформа – це необхідний крок для становлення України як європейської держави та розвитку конституційної юстиції, одним із результатів якої є запровадження інституту конституційної скарги. На переконання очільника КСУ, цей механізм стане ефективним інструментом захисту основоположних прав і свобод людини і громадянина. Станіслав Шевчук підкреслив, що шлях до розгляду конституційних скарг вже відкрито, адже Судом ухвалено Регламент, сформовано сенати та колегії.

Голова КСУ підкреслив, що перед Конституційним Судом України стоїть багато викликів, у тому числі, і посилення довіри в умовах необхідності розгляду конституційних скарг.

Очільник Суду також зазначив, що для повного запровадження конституційної скарги в Україні, Конституційний Суд має зважати і на норми міжнародного права, і на рішення ЄСПЛ. Він додав, що Конституційному Суду України у своїх актах вже сформував доктрину дружнього ставлення до міжнародного права

Суддя Конституційного Суду України Сергій Головатий підтримав Голову КСУ Станіслава Шевчука та наголосив на важливості імплементації міжнародних стандартів у роботу органу конституційної юрисдикції в Україні. Він також зазначив, що запровадження конституційної скарги – це новий виклик, що постав перед Конституційний Судом України.

Секретар Європейської Комісії «За демократію через право» Томас Маркерт зазначив, що Венеціанська комісія спостерігає за змінами у Конституційному Суді України та вітає те, що КСУ стає відкритим та європейським. Він наголосив на важливості використання європейського досвіду у практиці Конституційного Суду України, зокрема, при розгляді конституційних скарг.

Учасники заходу також обговорили запровадження механізму спеціального радника у Конституційному Суді України. Станіслав Шевчук підкреслив важливість введення цього інституту та наголосив на тому, що таким чином Конституційний Суд України зможе посилити свою інституційну спроможність.

На завершення зустрічі Голова КСУ зазначив, що Конституційний Суд України відкритий до співпраці та потребує підтримки міжнародних організацій, зокрема, Європейської Комісії «За демократію через право».

Під час зустрічі сторони обговорили інші актуальні питання судової реформи та зміцнення незалежності судової системи. Співрозмовники домовились про подальше співробітництво з метою посилення незалежності  Конституційного Суду України.

Інформує Відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2021 Конституційний Суд України