Зустріч Голови Конституційного Суду України зі Спеціальним радником Генерального секретаря Ради Європи

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-11-38

факс 287-36-16

 

Зустріч Голови Конституційного Суду України зі Спеціальним радником Генерального секретаря Ради Європи

 

 

У Конституційному Суді України 22 травня відбулася зустріч Голови Конституційного Суду України Юрія Бауліна зі Спеціальним радником Генерального секретаря Ради Європи Йоруном Шоккенбруком, в якій також взяли участь суддя КСУ Станіслав Шевчук, представники Секретаріату Суду, радник з правових питань Офісу Ради Європи в Україні Божена Маланчук.

 У ході зустрічі сторони обговорили низку питань, що стосуються конституційної реформи в Україні, ефективності вітчизняної судової системи та захисту прав громадян, а також взаємодії єдиного органу конституційної  юрисдикції в Україні з органами Ради Європи.

Голова Суду відзначив багаторічну співпрацю Конституційного Суду України з Радою Європи і у цьому зв’язку наголосив, що „ми розглядаємо співробітництво України в Раді Європи як засіб наближення до європейських стандартів в галузі демократії, верховенства права і захисту прав людини і громадянина“.

Крім того, очільник Суду підкреслив, що Конституційний Суд України у своїй щоденній роботі приділяє велику увагу захисту прав людини і громадянина активно застосовуючи положення Європейської Конвенції з прав людини та практику Європейського Суду з прав людини.

Юрій Баулін поінформував співрозмовників, що у Відні проходив Конгрес Конференції європейських конституційних судів на тему „Співробітництво між конституційними судами в Європі – рамкові умови і перспективи в даний час“, який визначив важливість взаємодії конституційних судів з європейськими судами в Страсбурзі та Люксембурзі. У цьому зв᾿язку Голова Суду висловив сподівання на сприяння Ради Європи, зокрема, в організації ознайомчих візитів суддів Конституційного Суду України до Європейського суду з прав людини, а також проведенні наукових форумів, круглих столів з суддями та експертами Страсбурзького суду.

 У свою чергу Йорун Шоккенбрук зазначив, що верховні і конституційні суди є важливими союзниками Ради Європи, підкресливши велику значимість цих судів щодо захисту прав людини і громадянина на національному рівні.  Він також підкреслив, що пропозиції, висловлені щодо подальшого співробітництва між КСУ та РЄ є дуже слушними й вчасними і будуть передані до Секретаріату РЄ для подальшого включення до наступного плану дій Ради Європи щодо України.

Він також поцікавився подальшими змінами в роботі і в складі єдиного органу конституційної юрисдикції в Україні. 

На завершення зустрічі гості подякували за інформативну зустріч і теплий прийом. Юрій Баулін висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю та успішну реалізацію всіх спільних намірів. Він презентував гостям збірку матеріалів Ялтинської міжнародної конференції „Питання захисту прав людини і громадянина органами конституційної юрисдикції в сучасних умовах“ (2013 р.).

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2023 Конституційний Суд України