Зустріч Голови Конституційного Суду України Юрія Бауліна з Генеральним Секретарем ОБСЄ Ламберто Заньєром

Версія для друку

 

ПРЕС-СЛУЖБА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

01033, Київ, Жилянська, 14
тел. 238-10-80, 238-10-25
факс 287-36-16

Зустріч Голови Конституційного Суду України Юрія Бауліна з Генеральним Секретарем ОБСЄ Ламберто Заньєром

Конституційний Суд України налаштований на використання передової практики західних країн у вирішенні питань захисту прав людини, а минулий досвід співпраці єдиного органу конституційної юрисдикції в Україні з ОБСЄ свідчить про те, що ми досягнемо успіхів на цьому шляху, – на цьому наголосив Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін під час зустрічі з Генеральним Секретарем ОБСЄ Ламберто Заньєром, що проходила у Конституційному Суді України 9 вересня 2016 року.

У зустрічі брали участь суддя Конституційного Суду України, голова Постійної комісії КСУ з міжнародних зв`язків Станіслав Шевчук, керівник Секретаріату КСУ Ярослав Василькевич, очільники підрозділів Секретаріату Суду, а також заступник Директора Центру з попередження конфліктів ОБСЄ Раса Остраускайте, старший співробітник з проектів Офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні Джеффрі Ерліх, старший радник Бюро Генерального Секретаря ОБСЄ Мері Албон, національний радник з юридичних питань Офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні Олександр Водянников.

У ході розмови учасники обмінялися думками з низки актуальних питань стосовно шляхів майбутнього співробітництва.

Очільник Суду зазначив, що Конституційний Суд України багато років підтримує плідні зв’язки з представниками місії ОБСЄ, і за час довголітньої співпраці отримав суттєву допомогу в питаннях, зокрема, щодо обміну досвідом з органами конституційної юрисдикції країн, в яких запроваджено інститут конституційної скарги. Він також подякував і за технічну допомогу Суду – запровадження нового офіційного сайту КСУ, онлайн-трансляції засідань тощо.

Під час бесіди Юрій Баулін розповів про повноваження Конституційного Суду України, які очікують на нього у майбутньому, у зв’язку із прийнятими  змінами до Конституції України в частині правосуддя. Зокрема, це стосується розширення повноважень КСУ – запровадження конституційної скарги, вирішення питань, які пропонуються для винесення на всеукраїнський референдум за народною ініціативою. Голова Суду наголосив, що такі зміни вимагають прийняття нового закону про Конституційний Суд України, внесення змін до Регламенту Суду, а також на необхідності підготовки та навчання працівників Суду роботі з конституційною скаргою тощо. Він також підкреслив, що наразі активно працює робоча група з цього питання.

Очільник Суду зорієнтував співрозмовників щодо напрямів подальшої співпраці, зокрема ознайомлення з передовим міжнародним досвідом, проведення тренінгів, семінарів для суддів, навчання наукових консультантів, помічників, працівників Секретаріату КСУ, а також наголосив на важливості прозорої діяльності КСУ, правової допомоги адвокатів у захисті прав громадян у зв᾿язку із введенням конституційної скарги та комунікативних зв᾿язків із ЗМІ.

Крім того, Юрій Баулін повідомив співрозмовникам, що Конституційний Суд України є членом Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського і Чорного морів, і відповідно до Статуту Асоціації з 1 січня 2017 року головування в Асоціації перейде до Конституційного Суду України, а також заплановано наприкінці травня 2017 року в Україні провести другий Конгрес Асоціації на тему стосовно ролі конституційного суду в частині гармонізації національної конституції з актами міжнародного права та права ЄС.

Генеральний Секретар ОБСЄ Ламберто Заньєр наголосив, що важливими питаннями, які наразі стоять перед Україною – це є реформи. Він підкреслив, що у міжнародної спільноти дуже великі очікування стосовно реформаторського процесу.

Співрозмовник також зазначив, що судова реформа – це „довгостроковий процес, який не може відбутися за одну ніч“, і потребує певної зміни навіть й менталітету. І висловив свою готовність надавати практичну (методичну, навчальну) і технічну підтримку, яка буде необхідною для Суду, для того, щоб удосконалити процедуру, роботу, яка проводитиметься у цьому напряму, аби досягти своєї мети.

На завершення зустрічі співрозмовники подякували один одному за конструктивну зустріч і висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю та успішну реалізацію спільних проектів.

З нагоди візиту до Конституційного Суду України Генеральний Секретар ОБСЄ Ламберто Заньєр залишив запис у Книзі почесних гостей.

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України