Зустріч Голови Конституційного Суду України Станіслава Шевчука з Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом

Версія для друку

 

Зустріч Голови Конституційного Суду України Станіслава Шевчука з Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом

28.02.2018

27 лютого у Конституційному Суді України відбулася зустріч Голови Конституційного Суду України Станіслава Шевчука з Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом.

 

У заході взяли участь Повноважний міністр Посольства Литовської Республіки в Україні Гвідас Кєрушаускас та керівництво Секретаріату Конституційного Суду України.

Під час зустрічі сторони обговорили актуальні питання співпраці між конституційними судами Литви та України, зокрема, в рамках Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів (BBCJ), мета якої полягає у зміцненні незалежності конституційних судів регіону, сприянні захисту прав та основних свобод людини, гарантуванні демократичних принципів і цінностей, забезпеченні і реалізації принципів верховенства права, а також активізації обміну інформацією щодо кращих юридичних практик у галузі конституційного права.

Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс відзначив важливість такої регіональної форми співробітництва як Асоціація конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів і наголосив на необхідності її розширення. Він підкреслив, що Конституційний Суду України став надійним партнером у захисті принципів, які лягли в основу BBCJ. „Важливо, щоб в умовах існування великої кількості зовнішніх загроз, органи конституційної юрисдикції були сильними та незалежними,“ – зауважив Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні.

Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук зазначив, що між Литвою та Україною на всіх історичних проміжках часу були дружні та теплі стосунки і цю традицію необхідно продовжувати. Він також розповів, що під час Форуму конституційних судів Грузії, Литовської Республіки, Республіки Молдова та України у жовтні 2017 року відбулася зустріч з Президентом Литовської Республіки Далею Грибаускайте.  Станіслав Шевчук підкреслив, що „наш пріоритет – європейський Конституційний Суд, який буде центром правової думки“.

Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс зауважив, що взаємодія з Конституційним Судом України може бути здійснена через численні проекти підтримки Європейського Союзу, зокрема, „Проект реформ юстиції в Україні“, спрямований на консолідацію загальноєвропейських реформ у сфері юстиції. Він запропонував організувати зустріч з керівництвом проекту найближчим часом.

Голова Конституційного Суду України поінформував гостей про останні зміни, які відбулися у Конституційному Суді України. Зокрема, 22 лютого Конституційний Суд України ухвалив Регламент – процесуальний документ, який визначає організацію внутрішньої роботи Суду та відповідні правила процедури розгляду ним справ. „Найголовнішим є те, що прийняття Регламенту запускає механізм розгляду конституційних скарг, запроваджений змінами до Конституції України», – підкреслив Голова.

На завершення зустрічі литовські гості поставили низку запитань, які торкалися діяльності Конституційного Суду України, змін, які відбулися в ньому, а також справ, що знаходяться на розгляді Суду.

Користуючись нагодою, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс привітав Станіслава Шевчука з обранням Головою Конституційного Суду України та побажав плідної роботи на відповідальній посаді. Пан Посол також переказав вітання від Голови Конституційного Суду Литовської Республіки Дейнюса Жалімаса та запевнив у готовності надавати необхідну допомогу Конституційному Суду України.

Співрозмовники подякували один одному за інформативну зустріч та висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю. Гостям була запропонована екскурсія будівлею Конституційного Суду України, під час якої вони оглянули зали засідань Великої палати, Сенату, прес-центр та музейну експозицію Суду.

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України