Зустріч Голови Конституційного Суду України Станіслава Шевчука з Координатором проектів ОБСЄ в Україні Вайдотасом Вербою

Версія для друку

Зустріч Голови Конституційного Суду України Станіслава Шевчука з Координатором проектів ОБСЄ в Україні Вайдотасом Вербою

 

23.03.2018

23 березня у Конституційному Суді України відбулася зустріч Голови Конституційного Суду України Станіслава Шевчука з Послом, Координатором проектів ОБСЄ в Україні Вайдотасом Вербою.

У заході взяли участь старший співробітник з проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні Джеффрі Ерліх, Національний радник з юридичних питань Координатора проектів ОБСЄ в Україні Олександр Водянніков та керівництво Секретаріату Конституційного Суду України.

Метою зустрічі було продовження обміну інформацією в рамках співпраці та конструктивного діалогу між Конституційним Судом України та Офісом Координатора проектів ОБСЄ .

Під час заходу сторони обговорили актуальні питання співпраці між Конституційним Судом України та Офісом Координатора проектів ОБСЄ, зокрема, в рамках проекту «Підтримка реформи конституційної юстиції».

Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук зазначив, що історія відносин Конституційного Суду України та Офісу Координатора проектів ОБСЄ є тривалою та продуктивна, і зараз починається її якісно новий етап.

Очільник Суду підкреслив, що його пріоритетом є утвердження Конституційного Суду України як європейського органу конституційного контролю. Основними завданням, що стоять на цьому шляху, на його думку, є відновлення довіри до Конституційного Суду України та покращення якості аргументації його рішень. Він зауважив, що Конституційний Суд України у своїх рішеннях сформував принцип дружнього ставлення до міжнародного права.

Координатор проектів ОБСЄ в Україні Вайдотас Верба наголосив на важливості та прогресивності зазначеного рішення, оскільки питання мови гостро стоїть у багатьох європейських країнах. Він висловив готовність допомогти КСУ у відновленні довіри громадськості до нього. «Рішення Конституційного Суду України  є надзвичайно важливими, але ще важливіше, як люди їх сприймають. Тому необхідно налагодити діалог з громадськістю», –  додав промовець.

Голова Суду акцентував увагу на побудові якісно нового підходу до взаємодії з громадськістю, розробці комунікаційної стратегії, спрямованої на зміцнення незалежності Суду та посилення авторитету його рішень. «Рішення мають ухвалюватися без будь-якого тиску», – констатував Станіслав Шевчук.

Промовець нагадав, що в Україні було запроваджено інститут конституційної скарги, який стане ефективним інструментом захисту основоположних прав і свобод людини і громадянина. Відтепер особа може безпосередньо звернутися до Конституційного Суду, якщо вважає, що її конституційне право порушено законом.

Співрозмовники подякували один одному за інформативну зустріч та висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю, зокрема, щодо зміцнення інституційної спроможності Конституційного Суду України.

 

 

Інформує Відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України