«Зменшення кількості народних депутатів відповідає Основному Закону держави», – КСУ

Версія для друку

«Зменшення кількості народних депутатів відповідає Основному Закону держави», – КСУ

16.12.2019

Конституційний Суд України надав Висновок у справі щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради України та закріплення пропорційної виборчої системи.

Цим Висновком Конституційний Суд України визнав таким, що відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції України, законопроект про внесення змін до статей 76 та 77 Конституції України (щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради України та закріплення пропорційної виборчої системи) (реєстр. № 1017) (далі – Законопроект).

Конституційний Суд України дійшов висновку, що пропоноване Законопроектом зменшення конституційного складу Верховної Ради України з чотирьохсот п’ятдесяти народних депутатів України до трьохсот народних депутатів України, вилучення із тексту статті 76 Конституції України положення „на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування“; встановлення для кандидатів у народні депутати України таких вимог, як постійне проживання в Україні не менше останніх п’яти років і володіння державною мовою; заміна слів „не може бути обраним до Верховної Ради України“ словами „не може бути народним депутатом України“, закріплення пропорційної виборчої системи для обрання Верховної Ради України та доповнення розділу XV „Перехідні положення“ Конституції України пунктом 17 не спрямовані на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України, не передбачають скасування та обмеження прав і свобод людини і громадянина, а отже, відповідають вимогам частини першої статті 157 Конституції України.

У Висновку також зазначається, що Законопроект відповідає вимогам частини другої статті 157 Конституції України, статті 158 Конституції України.

Разом з тим, Конституційний Суд України зробив низку застережень для врахування Верховною Радою України при подальшій роботі над Законопроектом.

Висновок Конституційного Суду України є обов’язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено.

 

 

 Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України