Заступник Голови КСУ Юрій Баулін та судді Марія Маркуш і Петро Стецюк відвідали Конституційний Суд Болгарії

Версія для друку

 

 

Заступник Голови КСУ Юрій Баулін та судді Марія Маркуш і Петро Стецюк відвідали Конституційний Суд Болгарії

 

 

Заступник Голови Конституційного Суду України Юрій Баулін та судді Марія Маркуш і Петро Стецюк 28-30 вересня 2013 року в рамках реалізації положень Меморандуму про розвиток співробітництва між Конституційним Судом України та Конституційним Судом Республіки Болгарія здійснили робочий візит до Болгарії, метою якого було ознайомлення з діяльністю органу конституційної юрисдикції країни та обмін досвідом з болгарськими колегами.

Відповідно до програми візиту українські конституціоналісти відвідали Конституційний Суд Болгарії, де провели офіційну зустріч з Головою Конституційного Суду Республіки Болгарія Дімітаром Токушевим, суддями Благовестом Пунєвим, Пламєном Кіровим, Крассеном Стойчевим, Цанкою Цанковою, Стефкою Стоєвою, Кеті Марковою, Георгом Ангелоффим, Борісом Вєльчевим, Анастасом Анастасовим, Грозданом Ілієвим. У зустрічі також взяли участь представники українського дипломатичного корпусу на чолі з Надзвичайним та Повноважним Послом України в Республіці Болгарія Миколою Балтажи.

У форматі активного двостороннього діалогу сторони всебічно обговорили широкий спектр питань, які стосувалися різних аспектів діяльності  конституційних судів двох країн, зокрема, йшлося про порядок організації і повноваження органів конституційної юрисдикції, процесуальні аспекти прийняття рішень суду, досвід організації діяльності апаратів судів та інші питання, що становлять для конституціоналістів взаємний інтерес.

Від імені Конституційного Суду України перед учасниками зустрічі виступив заступник Голови КСУ Юрій Баулін. Він подякував болгарським колегам за доброзичливу атмосферу та зацікавленість в обміні з українськими суддями досвідом із зазначених питань. При цьому Юрій Баулін відзначив високий рівень співпраці між конституційними судами України і Болгарії та окреслив перспективи подальшої розбудови партнерських взаємин. На підтвердження дружніх намірів він від імені Голови Конституційного Суду України В`ячеслава Овчаренка передав Голові Конституційного Суду Болгарії Дімітару Токушеву запрошення відвідати Конституційний Суд України у першій половині 2014 року, яке було із вдячністю прийнято.

У ході обміну думками суддя КСУ Марія Маркуш поділилася досвідом підготовки, обговорення та прийняття рішень Конституційним Судом України, висвітлила деякі питання організації діяльності Секретаріату Суду та його взаємодії з суддями.

У свою чергу суддя КСУ Петро Стецюк зосередив увагу на питаннях щодо змісту повноважень єдиного органу конституційної юрисдикції в Україні, його ролі та місці в системі органів державної влади.

На завершення зустрічі сторони обмінялися пам`ятними подарунками, зокрема, українська делегація передала до бібліотеки Конституційного Суду Болгарії електронний варіант рішень та висновків КСУ, а також примірники видань вибраних наукових праць Юрія Бауліна та монографій суддів КСУ Михайла Гультая і Петра Стецюка.

Ще одним важливим заходом стало відвідання Посольства України в Болгарії, де українські конституціоналісти провели зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Республіці Болгарія Миколою Балтажи і Третім секретарем Посольства Денисом Кримовим. У ході зустрічі були обговорені питання сучасного розвитку Болгарії в різних сферах життя та напрямки співробітництва щодо зміцнення зв’язків між Україною та Болгарією, в тому числі на рівні конституційних судів.

Окрім того, на запрошення болгарських колег Юрій Баулін, Марія Маркуш і Петро Стецюк ознайомилися з визначними історико-культурними пам`ятками Болгарської держави – відвідали  Національний музей історії і Меморіал Шипка на піку Столєтова, Меморіальний храм Різдва Христового та склеп Короля Фракії Севфа ІІІ.

Делегація КСУ також вшанувала пам’ять відомого українського громадського діяча та науковця, автора конституційного проекту „Вільна Спілка“ (1884 р.) Михайла Драгоманова, 170-річчя якого відзначалося два роки тому в Україні і Болгарії на державному рівні. Від імені Конституційного Суду України і Київського національного університету  ім. Тараса Шевченка судді поклали квіти до могили Михайла Драгоманова, який похований у столиці Болгарії Софії.

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2023 Конституційний Суд України