Заступник Голови Конституційного Суду України Юрій Баулін провів зустріч з делегацією Верховного Суду Лівії

Версія для друку

 

Заступник Голови Конституційного Суду України Юрій Баулін провів зустріч з делегацією Верховного Суду Лівії

 

Заступник Голови Конституційного Суду України Юрій Баулін 3 липня 2013 року провів зустріч з делегацією представників Верховного Суду Держави Лівія, які перебувають з робочим візитом в Україні. У зустрічі зі сторони гостей взяли участь Голова Верховного Суду Лівії Камаль Башир Даган, Тимчасовий повірений у справах Держави Лівія в Україні Алхаді Асбає, а також суддя Верховного Суду України Петро Панталієнко.

На прохання лівійських правників Юрій Баулін зосередив увагу на питаннях організації та діяльності конституційного судочинства в Україні. Зокрема, він поінформував співрозмовників про конституційний статус, законодавчі засади діяльності, завдання, повноваження Конституційного Суду України, принципи формування складу суддів, детально висвітлив питання розгляду конституційних подань і звернень та інші аспекти функціонування Суду, які цікавили гостей.

Основний напрямок діяльності Конституційного Суду України – це захист конституційних прав і свобод людини і громадянина, наголосив Юрій Баулін, зауваживши, що громадяни України, іноземні громадяни, особи без громадянства і юридичні особи все частіше використовують своє законне право на конституційне звернення щодо захисту порушених прав і свобод. Тільки за останні півроку до КСУ надійшло близько 270 конституційних звернень від фізичних і юридичних осіб. Разом з тим, чимало серед внесених до Суду клопотань є такими, що не відповідають вимогам Закону України «Про Конституційний Суд України», а отже не можуть бути розглянуті в судовому засіданні. Тому, щоб максимально забезпечити захист прав людини і громадянина, Суд надає суб`єктам права на конституційне звернення всю необхідну інформацію, аби вони могли привести свої клопотання у відповідність до вимог закону. Секретаріат Суду з цією метою розробив спеціальні інструкції та методичні матеріали, які є у відкритому доступі на офіційному сайті КСУ та допомагають людям правильно оформити конституційне звернення, відзначив заступник Голови КСУ.

У свою чергу Голова Верховного Суду Лівії Камаль Башир Даган зазначив, що надана Юрієм Бауліним змістовна інформація є цікавою і корисною для лівійських правників, адже їхня країна взяла курс на  масштабні реформи у сфері юстиції і судочинства. Лівія, де функцію конституційного судочинства поки що виконує окремий департамент Верховного Суду, планує створити Конституційний Суд як окремий орган конституційної юрисдикції, і проект такої реформи  вже представлений для обговорення в парламенті країни, повідомив Голова Верховного Суду Лівії.

У цьому контексті сторони обговорили питання щодо особливостей процедур конституційного контролю за внесенням змін до конституції, які застосовуються двома країнами, торкнулися теми взаємодії між Конституційним і Верховним судами України та низки інших питань, які становлять інтерес для обох сторін.

Окремо за ініціативою Юрія Бауліна сторони обговорили питання про долю 19 українських громадян, засуджених у 2012 році Військовим судом Тріполі за підозрою в участі у бойових діях на боці режиму М.Каддафі. Враховуючи, що 3 липня Вищий військовий суд Лівії мав провести судове слухання щодо розгляду апеляцій засуджених, заступник Голови КСУ попросив поінформувати його про ситуацію навколо цієї справи, зокрема в контексті гарантування безпеки українських громадян.  Камаль Башир Даган повідомив, що представники лівійської влади мали контакти з цього питання з послом України в Лівії і надали йому гарантії безпеки цих людей. При цьому Голова Верховного Суду Лівії запевнив, що розгляд лівійським правосуддям поданих українцями апеляцій, безсумнівно, буде проведено справедливо.

Юрій Баулін подякував за інформацію і побажав лівійським юристам успішно завершити реформування правової системи країни. Також він ознайомив гостей з приміщенням і залою засідань КСУ та презентував матеріали, які допоможуть їм у реалізації поставлених завдань, – Конституцію України, Закон України «Про Конституційний Суд України» і Регламент  Конституційного Суду України в англійському і російському перекладі.

Камаль Башир Даган тепло подякував Юрію Бауліну за гостинність і надану можливість ознайомитися з діяльністю Конституційного Суду України. При цьому він висловив зацікавленість у подальших контактах з українськими конституціоналістами і запросив їх відвідати Лівію та поділитися з лівійськими правниками досвідом розбудови конституційного судочинства.

 

 

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України